Arama

’ın kararı karşısında bu muazzam tepki İslam Aleminin 'udur

Trump’ın kararı karşısında bu muazzam tepki İslam Aleminin 15 Temmuz'udur

Çok iğrenç, ahlaksız, saldırgan, vahşi bir karar. Bu karar uygulanamayacak İnşallah ama bu işgalci adım İslam Alemini ayağa kaldırdı. Bu açıdan hayra hizmet edecek İnşallah. Şükürler olsun ki duyarlılığını kaybetmemiş. Bu muazzam tepki, önüne ne alırsa götürecek, ne bırakacak, ne , ne de başka bir güç. Trump, bu çılgınlığı ile Pandora'nın kutusunu açtı. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İnşallah tüm asıl saldırganın olduğunu görmüş olacak. Artık hiç kimse eskiden olduğu gibi Filistinlileri İsrail'e saldırmakla suçlayamayacak.

Teşekkürler Trump, bizim senelerce yapamadığımızı sen yaptın. İslam Alemine, Müslümanların hiç değerinin olmadığını, topraklarının rahatlıkla işgal edilebileceğini, laik olsun ya da olmasın eğer İsrail'in ya da Batılı bir devletin hedefinde ise hiçbir İslam ülkesinin güvende olmadığını gösterdin. Bunu biz anlatamadık hatta bu kadar açık anlatamazdık.

Her şey planlandığı gibi gidiyor: Trump böylece ABD'yi sonuna doğru götürüyor.

Öncelikle sözü şu iddialı cümle ile sürdürelim. Bu karar, KATAR ABLUKASI, TÜRKİYE'YE VİZE HAMLESİ GİBİ UYGULANAMAYACAKTIR AMA TEK ŞARTLA: BAŞTA İSLAM DÜNYASI OLMAK ÜZERE TÜM DÜNYA, TEPKİLERİNİ YUMUŞATMAYACAKSA.

İslam Dünyası bu tepkilerini yumuşatmadığı sürece ne ABD, ne başka bir ülke, aldıkları bu tür kararları ASLA UYGULAYAMACAKLARDIR. Tüm dünyaya yayılan bu tepki karşısında HİÇBİR GÜÇ DURAMAYACAKTIR. 13 Eylül 2016'da Yukarıdaki metinde de ifade ettiğimiz gibi Trump, ABD'yi içerde karışıklık, dışarıda da yalnızlaşmaya doğru sürüklemeye devam ediyor.

Başkenti 'e taşıma kararında olduğu gibi bütün dünyanın karşı çıktığı bu kararı ancak bir çılgın alabilirdi, ancak Trump alabilirdi ve bu yüzden de Trump'ı başkan seçtirdiler. Ve Trump da bu görevini kendisinden beklendiği gibi yerine getiriyor.

Ama artık cin şişeden çıktı. Tüm dünyaya yayılan bu tepki ile Allah'a şükür anlaşıldı ki karşılarında boynunu uzatıp kuzu kuzu razı olacak bir İslam Alemi yok.

Son derece yanlış bir adım atılmıştır. Artık bundan sonra bu karara ortak olan hiçbir ve ABD malı, pazarlarda müşteri bulamayacaktır. Bu karara ortak olan hiçbir Yahudi kendini güvende hissetmeyecektir. Bunu şiddet çağrısı olarak elbette söylemiyorum ama düşünün bir kere siz BM kararına göre bile işgal ettiğiniz topraklardan çıkmayacaksınız ve bunun üstüne bir de bu işgal topraklarını başkent yapacaksınız. Bu ne demek, Kudüs'ün kalan kısmını da Müslümanlardan arındıracak, boşaltacaksınız demek. Buna kuzu kuzu razı olunacak, hiç ses çıkarılmayacak mı zannediyorsunuz. Bu karara ortak olan hiçbir Yahudi, mazlum rolü oynayamayacaktır.

Tüm Müslümanlara çağrımızdır:

NE OLUR, HAYSİYETİMİZ, ŞEREFİMİZ, NAMUSUMUZ ve ALLAH RIZASI İÇİN TEPKİLERİNİZİ DAHA DA ARTTIRIN ve ASLA YUMUŞATMAYIN!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN