Arama

Kültür Sanat

Erzurum’da ata sporu cirit heyecanı

Erzurum'da ata sporu cirit heyecanı

Erzurum'da Yakutiye Belediyesi bünyesinde ata sporu ciriti yaşatmak ve tanıtmak amacıyla dostluk maçı yapıldı. Erzurum Cirit Sahası'nda 2 takımın katılımıyla düzenlenen atlı cirit müsabakasına, Şah Dadaş ve Sancak Atlı Spor Kulüpleri karşılaştı.

Cuma tatili neden pazara alındı?

Cuma tatili neden pazara alındı?

"Bize bir nazar oldu. Cumamız, Pazar oldu. Ne olduysa hep azar azar oldu!" Bu sözler, bayrak şairimiz Arif Nihat Asya'ya ait. Usta kalemin satırlarında yer verdiği olay, bundan tam 88 yıl öncesine uzanır. İsmet İnönü'nün "Hafta Tatili Kanunu"nu yürürlüğe koyması, halk arasında büyük yankılar uyandırır. 1935 yılında alınan bu karar tarihte kara bir leke olarak anılacaktır...

Sanatçı Mehmet Kavukcu’nun Doğa sergisi İstanbul Havalimanı’nda açıldı

Sanatçı Mehmet Kavukcu'nun "Doğa" sergisi İstanbul Havalimanı'nda açıldı

- Gülveli Kaya'nın küratörlüğünü üstlendiği sergi, Kavukcu'nun farklı dönemlere ait performans çalışmaları arasından seçilmiş videoların yanı sıra fotoğrafların ve deprem bölgesinden toplanmış objelerin yerleştirmelerinden oluşuyor - İGART Yürütme Kurulu Başkanı Hüsamettin Koçan: - "Mehmet Kavukcu bana göre bizim sanatımızın kahramanlarından birisidir ve çok önemlidir. İnandığı değerleri vazgeçmeden tutkuyla savunan bir isim"

2023 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN