Arama

Yaşam

Hayatımızda bereketi nasıl artırabiliriz?

Hayatımızda bereketi nasıl artırabiliriz?

Dünya malı gencinden yaşlısına herkese göz alıcı ve tatlı gelir. Kimi cömert bir gönülle karşılar kimi de hırsla. İşte bereketin özü burada ortaya çıkar. Hırs ve tamah dolu bir kalple hiç kimse, bereketin kapısına dahi varamaz. Bu konuda dinimiz bize çok önemli mesajlar verir. Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyrulur: "O memleketlerin ahalisi iman etseler ve günahtan sakınsalardı, elbette onların üstüne gökten ve yerden nice bereket kapıları açardık."

Hafızayı güçlendiren 15 besin

Hafızayı güçlendiren 15 besin

Her şeyi unutmaya mı başladınız? Hafızanızın zayıflamaya başladığından şüphe mi ediyorsunuz? Modern yaşamın beraberinde getirdiği unutkanlığa karşı ''doğal besinlenme'' şifa saçıyor. Sizler için hafızayı güçlendiren 15 besini derledik.

Soğuk havalarda alınması gereken önlemler

Soğuk havalarda alınması gereken önlemler

Kış mevsiminin sert günlerini yaşadığımız bugünlerde bizleri en çok rahatsız eden konulardan biri üşümek. Peki, üşümeyi engellemek ve soğuk havaların etkisi ile düşen vücut direncini yükseltmek mümkün mü? Kapalı alanları sık sık havalandırmak neden önemli? Soğuk havalarda ne yenmeli ne içmeli? Yakıt tüketiminde nasıl tasarruf sağlanmalı? Hem vücudunuz için hem de eviniz için soğuk havalarda alınması gereken önlemleri derledik.

Şehirlerle özdeşleşen yemekler

Şehirlerle özdeşleşen yemekler

Dünyanın en önemli mutfaklarından birine sahip olan ülkemizin her köşesi ayrı bir lezzeti barındırır. Yüzyılların deneyiminden süzülerek kuşaktan kuşağa aktarılan bu miraslar, köklü ve çok yönlü bir mutfak kültürünü oluşturur. Öyle ki şehrin sadece sokaklarını gezmek yeterli değildir; aynı zamanda simgeleşen lezzetlerini de tatmanız gerekir. Sizler için şehirlerle özdeşleşen birbirinden lezzetli yemekleri derledik.

2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN