Arama

Yaşam

Çocuk İmparatorlar! Küçük İmparator Sendromu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çocuk İmparatorlar! Küçük İmparator Sendromu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Evinizin tek neşesi yavrunuz için yapamayacağınız hiçbir şey yoktur değil mi? Öyle çok seversiniz ki çocuğunuzu, siz dahil ailenizdeki herkes onun için seferber olur hatta çok çok özel olduğunu düşünür. Bu sebeple istediği her şeyi koşulsuz verir istediği her şeyi yerine getirirsiniz. Peki bu davranışın sağlıksız olduğunu kaçımız erken bir dönemde fark edebiliyor? Küçük İmparator Sendromu, genellikle bu davranışların sonucunda ortaya çıkan bir durum. Çocuklar, kendilerini bir nevi "imparator" gibi hissedebilir ve genellikle sınırları çiğneme eğilimindedir. Evde veya okulda kuralları sürekli olarak ihlal edebilirler. İşte Küçük İmparator Sendromu hakkında bilmeniz gerekenler...

Geleceğin meslekleri

Geleceğin meslekleri

Dijital çağ olarak nitelendirilen günümüzde teknoloji oldukça hızlı bir şekilde gelişim göstermektedir. Bu değişim eğitim, sağlık, ticaret ve iş olmak üzere pek çok alanı da dönüştürmektedir. Yıllardır var olan mesleklerin bazıları yok olmakta, bazıları dönüşüm geçirmekte, bazıları ise yeni bir iş alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için teknolojinin açtığı yolda ilerleyen geleceğin mesleklerini araştırdık.

El sıkışmak neyin ifadesidir?

El sıkışmak neyin ifadesidir?

El sıkışma, günlük yaşantıda yaygın olarak kullanılan basit bir jest olsa da köklü bir tarihi ve kültürel önemi olan evrensel bir selamlaşma biçimidir. El sıkışmak, bir selamlama yöntemi olduğu kadar kişilerin psikolojik süreçlerinin de dahil olması nedeniyle pek çok ifadeyi içinde barındırır. El sıkışmanın tarihi kökenleri, kültürel anlamlarını sizler için hazırladık.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN