Arama

Yaşam

'Ne haber' Eskişehir, Karabük, Artvin, Elazığ'da

'Ne haber' Eskişehir, Karabük, Artvin, Elazığ'da

Merhaba sevgili Fikriyat okurları, Ne Haber'in bu bölümünde; İç Anadolu'nun batısında gizli kalmış bir kuş cenneti olan Balıkdamı'na; "Osmanlı mirası" Safranbolu'na; minaresine 171 yıl sonra kavuşan ahşap camiye ve Elazığ'da restorasyon çalışmalarına başlanan tarihi hamama doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Yurdumuzdan derlediğimiz haberleri sizlere aktarmaya çalıştığımız formatımızda en beğendiğiniz haberi yoruma yazabilir, görüş ve düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Olsa da yesek: Birbirini tamamlayan lezzetler 🍽

Olsa da yesek: Birbirini tamamlayan lezzetler 🍽

Türk mutfağının oldukça zengin ve lezzetli olduğu tüm dünya tarafından bilinen bir gerçek. Osmanlı kültürünün mirasçısı olan Türk mutfağında her ne kadar yörelere göre farklılık gösteren lezzetler mevcut olsa da bazı yiyecek ve içecekler her kesim tarafından birlikte tüketilmek istenir. İşte olsa da yesek diyeceğiniz birbirini tamamlayan ekürili lezzetler...

'Ne haber' Erzurum, Bayburt, Edirne ve Karaman'da

'Ne haber' Erzurum, Bayburt, Edirne ve Karaman'da

Merhaba sevgili Fikriyat okurları, Ne Haber'in bu bölümünde; Erzurum'un simgelerinden Çifte Minareli Medrese'ye; gezilmesi gereken en iyi müzelerden biri olan Kenan Yavuz Etnografya Müzesi'ne; Edirne'deki lavanta tarlalarına ve Hitit dönemine ait 5 bin yıllık anıt mezara doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Yurdumuzdan derlediğimiz haberleri sizlere aktarmaya çalıştığımız formatımızda en beğendiğiniz haberi yoruma yazabilir, görüş ve düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

'Ne haber' İzmir, Tunceli, Adana ve Kars'ta

'Ne haber' İzmir, Tunceli, Adana ve Kars'ta

Merhaba sevgili Fikriyat okurları, Ne Haber'in bu bölümünde; "Kesin korunacak hassas alan" ilan edilen Gölcük Gölü'ne; Tunceli'nin doğal güzellikleriyle öne çıkan Mercan Dağları'na; Adana'da açılan 2 katlı ters eve ve "Medeniyetler Beşiği" olarak adlandırılan Ani Ören Yeri'ne doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Yurdumuzdan derlediğimiz haberleri sizlere aktarmaya çalıştığımız formatımızda en beğendiğiniz haberi yoruma yazabilir, görüş ve düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN