Arama

Avrupa Sineması

Batı’nın Müslüman düşmanlığının propagandası olan filmler

Batı'nın Müslüman düşmanlığının propagandası olan filmler

Çağın en güçlü silahı olan sinema tarihin olanını ve olmayanını en kolay ve hızlı biçimde propagandaya dönüştürebilecek güce sahip. Bunu bu anlamda bir numaralı olarak kullanan ise Batı dünyası… Dünyada Müslümanlara yönelik İslamofobik saldırıların her geçen gün arttığı apaçık bir gerçek. Yaşanan son olay ise Yeni Zelanda'daki cami saldırısı… Batı'nın asırlardır süren, bitmek bilmeyen Türk ve Müslüman düşmanlığının propagandası olan filmleri listeledik.

Yaşamınız boyunca en az bir kez izlemeniz gereken unutulmaz filmler

Yaşamınız boyunca en az bir kez izlemeniz gereken unutulmaz filmler

Her insanın yaşamı boyunca en az bir kez izlemesi gereken başyapıt niteliğinde filmler vardır. Çünkü kimi filmler yaşama bakışınızı değiştirirken kimi filmler de kendinize ders çıkaracak bilgiler sunar. Sizler için bu kategoriyi doldurmanıza yardımcı olacak unutulmaz filmleri listeledik.

Şiiri sinemanın merkezine yerleştiren filmler

Şiiri sinemanın merkezine yerleştiren filmler

Hayatın her alanında olduğu gibi sinemada da yerini alan şiir, izleyiciyi farklı dünyalara götüren bir kapı niteliği taşır. Şiirin, sinemada somut olarak yer aldığı birçok yapım mevcuttur. Şiirsel sinema dediğimiz bu yapımlarda ilk olarak akla gelenler Andrey Tarkovski, Abbas Kiarostami gibi önemli yönetmenlerdir. Sizler için uzun planlar, sakin bir dil ve soyut anlatımlar ile ön plana çıkan şiiri sinemanın merkezine yerleştiren yapımları listeledik.

2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN