Arama

Hint Sineması

Aamir Khan yeni Kapoor mu?

Aamir Khan yeni Kapoor mu?

Khan filmlerinin temalarının ortak vurgularından “hoşgörü”, ülkede var olan çatışmaları gölgelemesi itibariyle ince bir zar hüviyetindedir. Bu, Hindistan’ın, Müslüman nüfusu Hint topraklarında tutabilme, sisteme eklemleme çabasının bir neticesi olarak da okunabilir. Khan’ın filmlerinde altı çizilen eğitsel değerler daha çok seküler öneriler getirir, dini kimlikler tartışmasını ise ortak zeminde devlet lehine çözme temayülü dikkat çeker.

İyi bir hikaye insanları birbirine bağlar

"İyi bir hikaye insanları birbirine bağlar"

Bollywood oyuncusu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, "Sinema yapmayı büyürken öğrendim. Küçükken babama senaristler öykü anlatmaya geldiğinde bir köşede ben de dinlerdim. 15 yaşıma geldiğimde yüzlerce hikaye dinlemiş biriydim" dedi oyuncusu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, "Sinema yapmayı büyürken öğrendim. Küçükken babama senaristler öykü anlatmaya geldiğinde bir köşede ben de dinlerdim. 15 yaşıma geldiğimde yüzlerce hikaye dinlemiş biriydim" dedi

Aamir Khan: Amacım insanlara umut aşılamak

Aamir Khan: "Amacım insanlara umut aşılamak"

Hintli oyuncu, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan, Reklamcılar Derneğince "İnsanlık için Yaratıcılık" ve "Yaratıcılık Bulaşıcıdır" temalarıyla düzenlenen Kristal Elma Festivali'nde konuşma yaptı. Bollywood oyuncusu Khan: "Umudumuz yoksa nereye gidebiliriz ki? Benim de bir oyuncu olarak amacım insanlara umut aşılamak. Zengin fakir fark etmez. Herkesin umuda ihtiyacı var"

2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN