Arama

Mefhum

Bayram sizin için ne ifade ediyor? I Fikri Var

Bayram sizin için ne ifade ediyor? I Fikri Var

Yeni bir sokak röportajıyla karşınızdayız. Bugünkü durağımız Eyüpsultan Meydanı. Mikrofonu yöneltip bayramın sizin için ne ifade ettiğini sorduk. Bakalım kimlerin “fikri var”dı?

İlahi aşkın anahtarı: Muhabbet

İlahi aşkın anahtarı: Muhabbet

Bazı kelimeler var ki, duyduğumuz anda gönlümüze ferahlık verir. İşte bunlardan biri muhabbettir. Günlük hayatımızda sevgi, dostça konuşma anlamlarında kullandığımız bu haslete sıkı sıkı sarılmamız gerekir. Çünkü dünyanın güzelliklerine ancak muhabbet ile erişebilmek mümkündür. Peki muhabbetin insana kazandırdıkları nelerdir? Tasavvufta muhabbetin dereceleri nelerdir? Gelin bu mefhuma daha yakından bakalım.

Huzurlu toplumun temeli: Nezaket

Huzurlu toplumun temeli: Nezaket

Huzurlu, mutlu ve güvenilir bir toplumun temelini nezaket oluşturur. Bu önemli erdem, toplumlar arası ilişkiyi geliştiren ve yönlendiren önemli unsurlardandır. İnsanların nezaket içerisinde olması onları bir düzen, doğru ve ihlâslı davranışlarla birbirine kenetler. Kişilerin temiz fıtratını gün yüzüne çıkarır. Peygamber Efendimizin (sav) hayatı pek çok şeyde olduğu gibi nezaket konusunda da en güzel örneği oluşturur. Gelin bu mefhuma daha yakından bakalım.

2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN