Arama

Akademik Haberler

MEBin tüm bilişim portalları tek platformda toplandı

MEB'in tüm bilişim portalları tek platformda toplandı

Milli Eğitim Bakanlığının elektronik ortamda verdiği hizmetlerin tümü tek platformda birleştirilerek, tüm elektronik hizmetlere, bugünden itibaren "https://mebbis.meb.gov.tr" adresinden erişim sağlanacak.

Bu lisenin mezunlarına 10 bin liraya kadar maaş imkanı

Bu lisenin mezunlarına 10 bin liraya kadar maaş imkanı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kararı ile Türkiye'de üç meslek lisesinde "değirmencilik" alanının açılacak olması, on yılda 10 bin teknik personele ihtiyaç duyan sektör temsilcilerinin yüzünü güldürdü.

DUS yerleştirme sonuçları açıklandı

DUS yerleştirme sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 2018-Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2018-DUS) yerleştirme sonuçları açıklandı.

YÖK, ALESten muaf uzmanlık alanlarını yeniden belirledi

YÖK, ALES'ten muaf "uzmanlık alanları"nı yeniden belirledi

Yükseköğretim Kurulunca, meslek yüksek okullarında temininde güçlük çekilen öğretim elemanı kadrolarına başvurularda Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından muaf "uzmanlık alanları" güncellendi. 21 uzmanlık alanı için başvuru yapacak kişiler ALES'ten muaf tutularak öğretim görevlilerinin, ilgili alanda en az iki yıl deneyimli olmaları ve bunu belgelendirebilmeleri istenecek.

KPSS ön lisans sonuçları 2018 açıklandı

KPSS ön lisans sonuçları 2018 açıklandı

KPSS ön lisans sonuçları açıklandı. On binlerce ön lisans mezunu adayın katılımı ile gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavı, 4 Kasım tarihinde ülke genelinde uygulandı. Zorlu sınavın ardından, ''KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusu en çok aranan konular arasında dikkat çekiyordu. ÖSYM, son dakika olarak yaptığı duyuru ile kamu personeli olup olamayacakları merak eden binlerce aday için 2018 KPSS sonuçlarının erişime açıldığını belirtti. Haberimizin detaylarından ÖSYM AİS sorgulama sayfası ile 2018 KPSS sonuçlarının sorgulayabilirsiniz.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN