Arama

Üniversiteler

YÖKDİL ve YDS’den yüksek puan almanın ipuçları

YÖKDİL ve YDS’den yüksek puan almanın ipuçları

YÖKDİL'in 2020 yılındaki ilk sınavına başvurular başladı. Sınava girecek pek çok öğrencinin kafasında ise YÖKDİL konusunda hala soru işaretleri bulunuyor. Peki, YÖKDİL'in YDS'den farkı nedir? YÖKDİL öğrenciler ve uzmanlar açısından YDS'ye göre neden daha avantajlı görülüyor? YÖKDİL soru tipleri ve YDS soru tipleri arasındaki farklar neler? YÖKDİL ve YDS sınavlarına nasıl çalışılır? YÖKDİL ve YDS'den yüksek puan almanın ipuçları nelerdir?

Üniversite amblemlerindeki gizli anlamlar

Üniversite amblemlerindeki gizli anlamlar

Üniversitelerin kuruluş hikayesi ve misyonları sembollerinde gizlidir. Bu nedenle amblemleri, kendilerini anlatan bir simge vazifesi görür. Kimi şehir kimi de uygarlıklardan esinlenmeleri bakımından oldukça önemlidir. Öyle ki bu logolar Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya getirip İslamiyet'le harmanladıkları bazı inanç ve yaklaşımlara ışık tutmakla beraber Anadolu'nun ağırladığı diğer medeniyetlerin izlerini de taşımaktadır. İşte kültürümüzün tarihi, mimari, kültürel ve coğrafi dokusunu amblemlerde taşıyan bazı üniversitelerimiz...

Yurtdışında eğitim görebileceğiniz en iyi İslam üniversiteleri

Yurtdışında eğitim görebileceğiniz en iyi İslam üniversiteleri

YKS 2019 sonuçları bugün açıklandı. Birçok öğrenci, yapacakları tercih doğrultusunda yurt içindeki üniversitelere yerleşme heyecanını duyarken, bazı öğrenciler yurt dışında eğitim almanın hayalini kuruyor. Yurt dışı eğitimi için genellikle Batı ülkelerinde bulunan üniversiteler tercih edilse de bazı öğrencilerin tercihi İslam üniversiteleri oluyor. Başta İslami ilimler olmak üzere birçok anabilim dalında eğitim veren bu üniversitelerin bir diğer avantajı da kaliteli dil eğitimi sağlamaları. Dünyada en çok tercih edilen İslam üniversitelerini sizler için derledik.

12 maddede Avrupa üniversitelerinin Müslüman kökenleri

12 maddede Avrupa üniversitelerinin Müslüman kökenleri

Birçoğumuzun lisans veya yüksek lisans diploması aldığı veya alma hayali kurduğu köklü Avrupa üniversiteleri ilk kez 12'nci yüzyılda ortaya çıktı. Peki, Güney İtalya'dan İngiltere'ye doğru hızla yayılan bu üniversitelerin, nasıl ortaya çıktığını hiç düşündünüz mü? Oxford, Padova ve Bologna gibi ünlü Avrupa üniversitelerinin kökenlerinin Müslümanlara dayandığını biliyor muydunuz? 12 maddede Avrupa üniversitelerinin Müslüman kökenlerini sizler için derledik.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN