Arama

Ekonomi

Arı yetiştiricilerinden mazot desteği talebi

Arı yetiştiricilerinden 'mazot desteği' talebi

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, "Kovan başına verilen 10 liralık desteğin 15 liraya yükseltilmesi üreticileri memnun etti. Gezginci arıcılarımıza da mazot desteği verilmesini talep ediyoruz" dedi.

Antalya Avrupanın da turizm başkenti olma yolunda

'Antalya Avrupa'nın da turizm başkenti olma yolunda'

AKTOB Başkanı Yağcı, "2018 rakamlarını baz alırsak, 16 milyon yabancı turist sayısıyla Antalya, Avrupa'da Londra ve Paris'ten sonra yabancı ziyaretçi bakımından üçüncü sıraya gelecek." dedi.

Lukoil Kazakistana 9 milyar dolar yatırım yaptı

'Lukoil Kazakistan'a 9 milyar dolar yatırım yaptı'

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, Rus petrol şirketi Lukoil'in, Kazakistan'daki önemli Rus yatırımcılardan olduğunu ve ülkesine 9 milyar dolar civarında yatırım yaptığını bildirdi.

Elma tanzimine kamu kurumu önerisi geldi

'Elma tanzimi'ne kamu kurumu önerisi geldi

Isparta Ziraat Odası Başkanı Selçuk, “Cumhurbaşkanımızın bu hassasiyetinden dolayı tüm çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Tanzim satışlara ek olarak Isparta’da üretilen elmamızın, okullar ve hastaneler başta olmak üzere kamu kurumlarında da dağıtılabileceği önerisinin değerlendirilmesini diliyorum” dedi.

Online tanzim satışı başladı

Online tanzim satışı başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, tanzim satışın online olarak da yapılacağını duyurdu. Turhan, "Sebze ve meyve fiyatlarının ciddi yükselişi ile birlikte enflasyonla topyekûn mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulama koyulan tanzim satışlarını yakın zamanda Türkiye'nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com 'da başlatıyoruz" dedi.

Türkiyede cari açık 9 yılın en düşük seviyesinde

Türkiye'de cari açık 9 yılın en düşük seviyesinde

Türkiye'de cari işlemler hesabı, 2018'de 27,6 milyar dolarla son 9 yılın en düşük cari açığını verdi. Ekonomist Bürümcekçi, cari açıkta aralık ayında gözlenen iyileşmede, dış ticaret açığının 2017'den düşük açık ve hizmetler dengesinin yüksek fazla vermesinin ana etken olduğunu söyledi.

En fazla işsiz hangi meslekte?

En fazla işsiz hangi meslekte?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) mesleklere göre işsiz sayılarını açıkladı. Kurumdan yapılan açıklamada Ocak ayında kayıtlı işsiz sayısının 3 milyon 775 bin 660 kişi olduğu ifade edilirken, kayıtlı işsizlerin yüzde 49'unun erkek, yüzde 51'inin ise kadın olduğuna dikkat çekildi. Meslekler bazında işsiz sayısına bakıldığında ise en fazla işsizin 117 bin kişi ile satış danışmanlığında gerçekleştiği görüldü.

Sanayi üretimi 2018de arttı

Sanayi üretimi 2018'de arttı

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi, 2018'de bir önceki yıla göre ortalama yüzde 1,8 arttı.

2019 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN