Arama

Analiz

Geceyarısı Ekspresi hâlâ çalışıyor mu?

Geceyarısı Ekspresi hâlâ çalışıyor mu?

Film endüstrisini elinde bulundurmanın şımarıklığını olabildiğince kullanan ABD, sorun yaşadığı ülkelere yönelik, "Geceyarısı Ekspresi" gibi operasyonlar yapmaya devam ediyor.

Ekonomiye darbe girişiminin arka planı

Ekonomiye darbe girişiminin arka planı

İngiliz bankalarının Türkiye mesaisi bitmek bilmiyor. Ekonomik saldırıların merkez üssü olan Londra’da Foreks piyasaları kapalı olduğu zamanlarda bile Türkiye için yoğun mesai harcıyor... Neden Türkiye'ye saldırıyorlar sorusunun cevabını bulmak çok zor değil. Gezi, 17/25 Aralık, 15 Temmuz gibi hain girişimler ne için yapıldıysa, bu saldırılar da bitmeyen hesaplaşmanın bir devamı niteliğinde. Yaptırımlarla Türkiye'ye karşı ekonomik savaş başlatan ABD'ye dünyanın dört bir yanından tepki, Türkiye’ye ise destek mesajları geldi. Buradaki temel mesele bağımsız olma irademiz ve Batı’nın 15 Temmuz ruhunu asla yıkamayacağını görmüş olması… İşte Türkiye’ye yapılan kur manipülasyonunun arka planı…

Tescilli İslâm düşmanı siyonist Murdoch’ın kirli dosyası

Tescilli İslâm düşmanı siyonist Murdoch’ın kirli dosyası

ABD'nin her saldırısında Türkiye karşıtı pozisyon alan İslâm düşmanı Murdoch’ın kanalı FOX TV,  evanjelist çetenin temsilcisi bir Amerikan kanalı olarak bir yandan ekonomiye saldırırken diğer yandan hükümeti içerden zayıflatmak için uğraşıyor. Bu anlamda, İsrail'in bir terör devletine dönüşüp, siyonist emelleri için dünya barışını tehdit etmesinin finansörlerinden Murdoch'ın dosyası bir hayli kabarık…

İranın alternatifleri neler?

İran'ın alternatifleri neler?

İran açısından Trump’ın taleplerinin özünü oluşturan füze teknolojisi ve milis güçlerinden vazgeçmesi savunma mekanizmasının da çökmesi anlamına gelecektir. Bu isteklerin kabulü durumunda İran bağışıklığı tamamen yok edilmiş bir bünye haline gelecek ve Trump ya da sonraki ABD yönetimlerinin adımlarına karşı savunmasız hale gelecektir. Bu yüzden İran’ın tüm bu istekleri kabul etmesine olasılık verilmiyor.

İddianamede yer alan veriler çerçevesinde Pastör Brunson davası

İddianamede yer alan veriler çerçevesinde Pastör Brunson davası

The Economist dergisinde yer aldığı gibi Brunson’ı sadece ABD-Türkiye arasındaki kavgada bir piyon olarak niteleyerek Pastör’ü küçümsemek hata olur. Zira hakkındaki iddianamelerin analitik bir okuması, Trump’ın twitter hesabında “masum inanç adamı” olarak nitelediği Brunson’a dair ithamların FETÖ/PKK/CIA ilişkileri üzerinden yorumlanmasına yol açmaktadır.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN