Arama

Siyaset

Trump kaosu ve Türk-Amerikan ilişkileri

Trump kaosu ve Türk-Amerikan ilişkileri

Trump büyük ihtimalle en az iki sene daha başkan kalacağı için, ABD'nin Türkiye'ye yönelik politikalarında büyük bir değişim bekleyemeyiz.

Afrika’da hangi ülke neyi hedefliyor?

Afrika’da hangi ülke neyi hedefliyor?

Çin'in Afrika yatırımları, DEAŞ'ın bölgeye göç dalgası, ABD'nin "terör bahanesi"ne, bir de İsrail eklendi. Son dönemde tüm dikkatler Afrika üzerinde toplanmış durumda. Peki, küresel güçlerin Afrika yolunda başlattıkları hamleler neler ve ne hedefliyorlar? Afrika'ya "getiri sağlayan" ülkeler, Afrika'dan ne götürecek?

Putinin zor seçimi

Putin'in zor seçimi

ABD’nin Türkiye’ye karşı başlattığı ekonomik savaşı da fırsat bilen Rusya ve İran, Türkiye’nin sırtına bir hançer dayamış halde bekliyorlar. İdlib harekatının başlamasıyla Türkiye hançerlenmiş olacak.

Trump-medya savaşının zayiatı: Gerçek ve güven

Trump-medya savaşının zayiatı: Gerçek ve güven

ABD Başkanı Trump ile ülkenin köklü medya kuruluşları arasında neredeyse açık bir savaşa dönüşen restleşmeler, hem başkanlık kurumunun hem de medyanın hızla itibar kaybetmesine yol açıyor.

12 Eylülün üzerinden 38 yıl geçti

12 Eylül'ün üzerinden 38 yıl geçti

Türk demokrasi tarihinde idam, kötü muamele ve insan hakları ihlalleriyle yerini alan 12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 38 yıl geçti.

11 Eylül, kurgular, yalanlar ve Müslüman imajı

11 Eylül, kurgular, yalanlar ve Müslüman imajı

11 Eylül saldırılarının ardından başlatılan ve dünya genelinde bir şiddet sarmalarını tetikleyen teröre karşı savaşın belki de en önemli tahribatı, bilnçi bir propaganda faaliyetiyle, Müslüman imajının terörizmle özdeşleştirilmesi oldu.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN