Arama

Siyaset

Somali’nin hürriyet kahramanı: Muhammed b. Abdullah Hasan

Somali’nin hürriyet kahramanı: Muhammed b. Abdullah Hasan

Farklı ticari yollar bulmak için Coğrafi Keşifler'i başlatan Batılılar, ulaştıkları her toprak parçasını sonuna kadar sömürdü. Bunun en kötü yansımalarından birisi de Somali oldu. 1499 yılında Portekizlilerin saldırılarına uğrayan Somalililer 19. yüzyılda İngiliz ve İtalyan işgaline uğradılar. Lakin karşılarına Somali tarihinin en büyük kahramanı alim ve öncü bir şahsiyet olan Muhammed b. Abdullah Hasan dikildi. Somali'nin hürriyet kahramanı Muhammed b. Abdullah Hasan'ın mücadelesini araştırdık.

4. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu sona erdi

4. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu sona erdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu, Ankara'da gerçekleştirildi. Açılış konuşmasında Gazze'deki soykırıma dikkat çeken RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde tüm halkımız da, hain saldırıların ilk gününden itibaren yardımseverliğiyle, dualarıyla, boykot kampanyalarıyla zalime karşı hep ayakta. " ifadelerini kullandı.

28 Şubat’ın psikolojik etkileri

28 Şubat'ın psikolojik etkileri

Toplumumuzda kapanmaz yaralar açan bir süreç olan 28 Şubat hala taze. Kız öğrencilere yönelik uygulanan baskı politikaları sonucunda binlerce masum eğitim haklarından oldu. Okullarına devam edenler ise başörtüsü yasağına takılmamak için alternatiflere yöneldiler. 28 Şubat'ın sebep olduğu psikolojik etkiler ise hafızalardan kolay kolay silinmedi. İşte, 28 Şubat'ın psikolojik etkileri...

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN