Arama

Gündem

TOKİ başvuru şartları ve tarihi belli oldu! 2022 TOKİ ucuz sosyal konut ve arsa satışı

TOKİ başvuru şartları ve tarihi belli oldu! 2022 TOKİ ucuz sosyal konut ve arsa satışı

Milyonların haftalardır beklediği TOKİ konut projesi ve arsa satışının şartları nihayet belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da açıkladığı bilgiler ile 81 ile yapılacak Toki sosyal konutlara dair sorular ortadan kalktı. Toki başvurusu, toki sonuçları, toki şartları gibi soruların her birine tek tek cevap veren Erdoğan, başvuruların 14 Eylül tarihinde başlayıp ekim sonuna kadar süreceğini ifade etti. İşte TOKİ açıklamarının tamamı ve TOKİ'ye dair tüm detaylar...

Abdülhamid ne zaman tahta çıktı? Abdülhamid’in cülus töreni…

Abdülhamid ne zaman tahta çıktı? Abdülhamid’in cülus töreni…

Sultan II. Abdülhamid, Osmanlı İmparatorluğu'nun 34. padişahı ve 113. İslam halifesi olarak 34 yaşındayken tahta çıktı. Amcası Sultan Abdülaziz'in şüpheli ölümüne ve ağabeyi Sultan V. Murad'ın azline tanık olmuş; o zamana dek tahta geçeceğini asla düşünmemişti. Peki, 33 yıllık hükümdarlığı boyunca Osmanlı topraklarına birçok hizmette bulunan Abdülhamid nasıl tahtın tek varisi oldu? Abdülhamid ne zaman tahta çıktı?

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın dönüm noktaları

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın dönüm noktaları

30 Ağustos, tarihte kazanılmış en kıymetli zaferlerimizden biridir. Türk ordusu 98 yıl önce bugün, dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından birini yazdı. 26 Ağustos Malazgirt Zaferi'yle Anadolu'nun kapıları Türklere açıldı, 30 Ağustos Zaferi'yle de bir Türk yurdu olduğu tescillendi. Peygamber Efendimize komşu olan yiğitlerimize, vatanı için gözünü kırpmadan şehadete koşan Türk milletine Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyoruz.

2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN