Arama

Gündem

Daha atılacak çok taş, paylaşılacak çok gerçek var!

Daha atılacak çok taş, paylaşılacak çok gerçek var!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Filistinliler'e yönelik alçak saldırısını dünya kamuoyunda meşru gösterme çabasıyla bir video yayınladı. Bu videoya verilen 15 bin yanıttan biri de Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Zeynep Hilal Demirci'ye aitti. Demirci, hazırladığı yeni videoda Gazze, Yafa, Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'ta tüm Müslümanlar'ın saldırı altında olduğunu tüm çıplaklığıyla dünyaya gösterdi.

Nekbe’nin 73. yılı… Sessizliğin ardına gizlenenler siz nasıl öleceksiniz?

Nekbe’nin 73. yılı… Sessizliğin ardına gizlenenler siz nasıl öleceksiniz?

Topraklarında özgürce yaşamak istedikleri için bugün bir bebeği bir anneyi bir babayı; insanlığı, vicdanı, merhameti öldürdüler! Uyan ey dünya! Müslümanlar ölüyor! Vicdanlar ölüyor! İnsanlık ölüyor! Sessizliğin ardına gizlenenler siz nasıl öleceksiniz? Bu bir savaş değil, katliam! Burada bir vahşet var ve biz bu vahşeti ne şekilde olursa olsun haykırmak için elimizden geleni yapacağız. Bu yazımız zulme karşı sessiz kalanlara bir hatırlatmadır.

Kontrollü normalleşme takvimine geçiliyor!

Kontrollü normalleşme takvimine geçiliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(Kovid-19'la mücadele) Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz. Niyetimiz, mayıs ayı sonuna kadar nispeten ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz." dedi.

Hadis-i Şeriflerle Mescid-i Aksa - 1

Hadis-i Şeriflerle Mescid-i Aksa - 1

Müslümanların ilk kıblesi, İsra-Miraç rotası ve ziyaret edilmesi bizatihi Hz. Peygamber (sav) tarafından teşvik edilen Mescid-i Aksa, birçok ayet-i kerimede işaret edildiği gibi hadis-i şeriflere de konu olmuştur. Ancak Hz. Ömer döneminde fethi gerçekleşmiş Kudüs diyarının, sahabe efendilerimiz ve Peygamber (sav) arasında birden çok kez farklı meclislerde bahsi geçmiştir. Hadislerle Mescid-i Aksa serimizde, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in Mescid-i Aksa ile alakalı söylemiş olduğu mübarek sözlerini bir araya getirerek, yorumlamaya çalışacağız.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN