Arama

Gündem

Bir ihanet kültürü: Yahudilik

Bir ihanet kültürü: Yahudilik

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden dinler tarihi uzmanı Prof. Dr. Şinasi Gündüz ile geçmişten günümüze kadar gelen Yahudilik ve Hristiyanlığı, Gazze'de yaşanan katliamlara dair sessizliği, antisiyonizm, anti-semitizm ve özellikle Hristiyan siyonizminin geçmişteki ve günümüzdeki durumunu konuştuk. Müslüman olsun olmasın, her insanın zulme karşı sessiz kalmaması gerektiğini vurguluyor.

Aral Gölü nasıl kurudu?

Aral Gölü nasıl kurudu?

Kırk yıl kadar önce bir göl olan Aral, Sovyetler Birliği'nden kalan balıkçı tekneleri ve etrafında gezindiği develeriyle çöl halini aldı. Dünyanın dördüncü büyük gölüyken bu hale gelmesi insanlığı dehşete düşürdü. Adeta deniz olarak anılan Aral, eski haline döneceği günü bekliyor. Peki, Aral Gölü neden kurudu? Sizler için araştırdık...

Sosyal medya nasıl dönüşecek?

Sosyal medya nasıl dönüşecek?

Türk Rekabet Kurumu'nun kararı sebebiyle Threads'in 29 Nisan tarihinden itibaren ülkemizde faaliyetlerini geçici olarak durdurması akıllara sosyal medyanın dönüşümünün nasıl olduğunu ve bu andan itibaren nasıl seyredeceği sorularını getirdi? Sosyal medya raporlarına göre dünyadaki on telefon sahibinden dokuzunun aktif olarak kullandığı sosyal medya hesabı var. Sosyal medyanın yok olan uygulamalarını ve uzun süreli geçirmesi muhtemel dönüşümleri araştırdık.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN