Arama

Gündem

Fatih Sultan Mehmet zehirlendi mi? Fatih’in ölümündeki sır…

Fatih Sultan Mehmet zehirlendi mi? Fatih’in ölümündeki sır…

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'un fethi ile çağ açıp çağ kapatan, Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan bir komutandı. Onun gerçekleştirdiği fetihler ve yenilikler, İslam dünyasında Osmanlı'nın itibarını arttırmış; Batı dünyasında ise büyük bir paniğe yol açmıştı. Fatih Sultan Mehmet, henüz 21 yaşındayken gerçekleştirdiği kutlu fetihin ardından cihana hükmetmeye, dünya siyasetine yön vermeye başlamış; bu nedenle hem Doğu'nun hem de Batı'nın hedefi haline gelmişti. Fatih, tam 12 zehirleme teşebbüsünü atlatmıştı. Peki, ölümünden kısa bir süre önce Fatih'e kasıtlı olarak yanlış bir ilaç mı verildi? Fatih Sultan Mehmet zehirlendi mi? Fatih'in ölümündeki sır...

Yeni Zigana Tüneli hizmete giriyor

Yeni Zigana Tüneli hizmete giriyor

Bakan Karaismailoğlu, "Zigana Tüneli ile zamandan 92 milyon lira, akaryakıttan 180 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 272 milyon lira tasarruf sağlayacağız. Yani her yıl 272 milyon lira milletimizin cebine, Hazinemize kazandıracağız." dedi.

Ramazan Bayramı’nda otoyol ve köprüler ücretsiz

Ramazan Bayramı'nda otoyol ve köprüler ücretsiz

Ramazan Bayramı tatili ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişlerinden ücret alınmayacak. Söz konusu karar, yap-işlet-devret projelerini kapsamıyor.

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı açılıyor

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Başakşehir-Kayaşehir metromuzun açılışını 8 Nisan Cumartesi günü Cumhurbaşkanı'mızın teşrifleriyle yapacağız." dedi.

2023 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN