Arama

Türk Sineması

Yeşilçam'da kötü karakterlerin aranan adamı: Yıldırım Gencer

Yeşilçam'da "kötü" karakterlerin aranan adamı: Yıldırım Gencer

Yalnız yaşayan ve cenazesi komşuları tarafından bulunan sanatçı, kariyeri boyunca 170'den fazla filmde rol aldı. 1995'te memleketi Akyazı'ya gidip son 10 yılını orada geçirdi. 18 Ocak 2005'te 69 yaşındayken geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Kemal Sunal’ın hayat verdiği unutulmaz karakterler

Kemal Sunal’ın hayat verdiği unutulmaz karakterler

Türk sinemasının unutulmaz siması ve kendisiyle özdeşleşen karakterleriyle izleyiciyi güldüren, güldürürken düşündüren bir isimdi Kemal Sunal. Hayatı boyunca rol aldığı, "Süt Kardeşler", "Sakar Şakir", "Tosun Paşa", "Salako", "Köyden İndim Şehire", "Çöpçüler Kralı" gibi filmler, Türk sinemasının en çok izlenen filmleri arasında yer aldı. Milyonları kendine hayran eden usta oyuncuyu unutulmaz karakterleri ile birlikte rahmetle anıyoruz...

Bilinmeyen yönleriyle Yeşilçam’ın ‘kötü adamı’ Erol Taş

Bilinmeyen yönleriyle Yeşilçam’ın ‘kötü adamı’ Erol Taş

Kolay değildi elbet “kötü adam” olmak, içinde yoksa eğer kötülük... Rol icabı dahi olsa kötü olmak, kötüyü oynamak imkânsızdı. O, zoru başardı. Yıllarca en kötü adamı oynadı; katildi, zalimdi, haindi hatta ahlaksız… Döven, öldüren; ancak iyiler kazansın diye ölen de hep oydu. Tüm bunlara rağmen aslında yüreğinde “kocaman bir iyilik” taşıyordu. Vefatının 20’inci yılında, bilinmeyen yönleriyle Erol Taş’ın yaşam öyküsünü sizlerle buluşturuyoruz.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN