Arama

Spor

Sonbaharın en göz alıcı tonları

Sonbaharın en göz alıcı tonları

Yaz aylarının geride kalıp mevsimin sonbahara dönmesiyle birlikte doğa adeta renk cümbüşüne döndü. Sonbahar ile birlikte sarı, kırmızı ve kahverenginin tonlarının ağırlık kazandığı doğa, güzel görüntülere ev sahipliği yapıyor. Dünyadan ve Türkiye'den en çarpıcı fotoğrafları, sonbaharın en göz alıcı tonlarını ve geride bıraktığımız haftanın en önemli olaylarını sizlerle buluşturuyoruz.

Türkiye’yi paraşütle temâşâ etmek

Türkiye’yi paraşütle temâşâ etmek

Uçmak bir tutkudur. Yamaç paraşütü de bu tutkuyu gerçeğe dönüştüren bir doğa sporu. Rüzgâr teninize dokunurken, kendinizi boşlukta süzülürken bulursunuz birden, gerisi ise müthiş bir dinginlik ve özgürlük.

İrlanda’da, hikâyesi Osmanlı’ya uzanan ay yıldızlı spor kulübü

İrlanda’da, hikâyesi Osmanlı’ya uzanan ay yıldızlı spor kulübü

19’uncu yüzyılın ortalarında, o dönem bir İngiliz sömürgesi olan İrlanda’nın Drogheda kentinde, dünyada geniş yankı bulan ve bir milyon insanın ölümüyle sonuçlanan tarihi bir olay yaşandı. Dönemin Osmanlı Sultanı Abdülmecid, bu duruma kayıtsız kalamadı ve kilometrelerce öteye yardım elini uzattı. İrlanda, o günleri ve Osmanlı’ya duyduğu minneti hiç unutmadı. Ambleminde ay yıldızın yer aldığı spor kulübünün, iki asır öncesinden bugünlere uzanan tarihi hikâyesini sizlerle buluşturuyoruz.

Türkiye'nin 'gurur kaynağı' çocukları

Türkiye'nin 'gurur kaynağı' çocukları

Yurdun dört bir yanındaki çocukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı heyecanı sararken "Türkiye'nin süper çocukları" spor, sanat ve bilimdeki başarılarıyla adından söz ettiriyor.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN