Arama

Uzakdoğu Sineması

SineBU’da bu ay

SineBU’da bu ay

SineBU’da mart boyunca programda olacak 11 film birbirlerinden farklı yöntemleri ve güçlü anlatıları ile öne çıkıyor.

Metropolde festival süreci nasıl geçti?

Metropolde festival süreci nasıl geçti?

Bu yıl 17’incisi düzenlenen !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Ödülleri sahiplerini buldu. Uluslararası Keş!f Yarışması’nın jürisi, “Vahşi Oğlanlar” filmiyle Fransız yönetmen Bertrand Mandico’yu “yılın keşfi” seçti. Jüri ayrıca, “Araby / Arap” filmiyle Brezilyalı yönetmenler João Dumans ve Affonso Uchoa’ya Jüri Özel Ödülü’nü verdi. Türkiye’den Kısalar kapsamında verilen Seyirci Ödülü ise Volkan Güney Eker’in kısası “Bıraktığın Yerden”e gitti.

Murakamiyi Düşlemek

Murakami'yi Düşlemek

Sinema tutkunlarının merakla beklediği "!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali" bugün kapılarını izleyicilerine açtı.  Takvimde ise kaçırılmaması gereken önemli bir belgesel yer aldı: Dreaming Murakami / Murakami’yi Düşlemek…

Myanmarlı mültecileri anlattığı filmiyle ödüle uzandı

Myanmarlı mültecileri anlattığı filmiyle ödüle uzandı

29 yaşındaki Japon yönetmen, gerçek bir Myanmarlı mülteci aileyi oynattığı ve Japonya'daki Myanmarlı mültecilerin yaşadığı sorunları anlatan filmiyle Tokyo Uluslararası Film Festivali'nde ödül kazandı. Fujimoto, "Mülteciler çok korkunç sorunlar yaşıyorlar ama bizim filmde anlatmak istediğimiz, başka bir ülkeye gittikleri zaman da sorunlarının bitmediğini göstermek" dedi. Semih Kaplonoğlu'nun ödüllü filmine de değinen Fujimoto, "Kaplanoğlu’nun 'Bal' filmi benim kutsal kitabım" şeklinde konuştu.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN