Arama

Sağlık

Uzmanlardan hızlı kilo verdiren popüler diyetlere uyarı

Uzmanlardan hızlı kilo verdiren popüler diyetlere uyarı

Bilim insanları, kısa sürede hızlı kilo kaybı vadeden diyetlerin "gelip geçici" olarak nitelendirilen "popüler diyetler" grubunda yer aldığını ve bunların kalıcı kilo kaybı sağlamadığı uyarısında bulundu.

Migreni frenleyecek yeni ilaç yolda

Migreni 'frenleyecek' yeni ilaç yolda

ABD'de koldan enjeksiyon yoluyla uygulandığı için halk arasında "migren aşısı" olarak bilinen ilacın Türkiye'de de ruhsatlandırılması amacıyla düğmeye basıldı.

Vücudun ihtiyaç duyduğu en sağlıklı 20 besin

Vücudun ihtiyaç duyduğu en sağlıklı 20 besin

Günlük yaşantınızda vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılayabiliyor musunuz? İşte vücudunuzun ihtiyaç duyduğu en sağlıklı 20 besini sizler için derledik.

Unutamama hastalığı

Unutamama hastalığı

Kişisel geçmişe dair aşırı bellek olan hipertimezi, bir insanın otobiyografik hafızasının aşırı gelişmiş olması yüzünden kendi hayatıyla ilgili neredeyse tüm deneyim ve yaşadığı olaylar hatırlayabilmesidir. Bu hastalıktan mustarip kişiler anılarını kontrol edilemez şeyler olarak görür ve karşılaştıkları bir tarihle beyinlerinde o günün canlı tasvirlerini görürler. Peki, geçmişe dair her şeyi hatırlamak bir armağan mı lanet mi? Sizler için hipertimezi hastalığını derledik.

Türkiyeden yabancı bilim insanlarına cerrahi eğitimi

Türkiye'den yabancı bilim insanlarına cerrahi eğitimi

Türk bilim insanı Prof. Dr. Murat Bozkurt ve ekibince, yurt dışından gelen hekimlere, kök hücre tedavisiyle yeni canlı dokuların geliştirildiği rejeneratif tıp yönteminin kullanıldığı cerrahi eğitimi veriliyor.

Zatürre ölümlerinin önlenmesinde aşı önemli

Zatürre ölümlerinin önlenmesinde aşı önemli

SBÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Koşar, "Zatürre ölümlerinin önlenmesinde zatürre ve grip aşısının yapılması önemlidir. Ayrıca dengeli beslenme, sıvı alımı, hijyenik önlemlerin alınması, sigaranın bırakılması da zatürrenin önlenmesinde etkilidir. dedi.

Mutfaktaki mucizevi doğal antibiyotikler

Mutfaktaki mucizevi doğal antibiyotikler

Günümüzde her türlü hastalıklarda tedavi için sığınılan antibiyotiğin gereksiz kullanımı, geri dönüşü olmayan problemlere neden olabilecek güce sahip. Tüm dünya için 'öldürücü bir tehdit' olan gereksiz antibiyotik kullanımında maalesef ki Türkiye üst sıralarda. Sizler için antibiyotik yerine tüketebileceğiniz mutfağınızdaki 11 mucizevi gıdayı derledik

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN