Arama

Sağlık

Şifa arayanların adresi: İspendere İçmeleri

Şifa arayanların adresi: İspendere İçmeleri

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde yer alan ve şifalı olduğuna inanılan kaynak suyu, gerek yurt içinden gerekse yurt dışından çeşitli hastalıklarına çare bulmak isteyenlerin ilgisini görüyor.

Acemi kasaplara enfeksiyon uyarısı

Acemi kasaplara enfeksiyon uyarısı

Prof. Dr. Çete, acemi kasaplara yönelik "Hiçbir bitkinin yaraya sürülmesini önermiyoruz. Çünkü bu uygulamalarla yaraya başka bir yabancı madde bulaştırarak enfeksiyon riskini artırıyorlar." dedi.

Havuzdan kapılan 5 mikrobik hastalık

Havuzdan kapılan 5 mikrobik hastalık

Yaz aylarını yaşadığımız bu dönemde birçoğumuzun tercihi havuzu olan tatil beldeleri oluyor. Başta çocuklar olmak üzere en sevdiğimiz aktivitelerden biri ise havuza girerek yüzmek. Oldukça keyifli olan bu aktivite havuzlardan kapılan enfeksiyonlar ile kısa zamanda kabusa dönüşebiliyor. Bu durumun en önemli sebebi ise havuzların temizlik ve dezenfeksiyonunun yeterince iyi yapılmaması. Havuzdan kapılan 5 mikrobik hastalığı ve korunma yollarını sizler için derledik.

Hangi vitamin hangi besinde bulunur?

Hangi vitamin hangi besinde bulunur?

Yediğiniz besinlerin içinde hangi vitamin ve minerallerin bulunduğunu biliyor musunuz? Peki ya yaşadığınız sağlık sorunlarının hangi vitamin eksikliğinden kaynaklandığını? Birçoğumuz geçirdiğimiz hastalıkların, yaşadığımız sağlık problemlerinin, gerçekte vücudumuzun bize gönderdiği önemli sinyaller olduğunu düşünmeyiz. Ancak, vitamin eksiklikleri yaşadığımız sağlık sorunlarını tetikliyor olabilir. Hangi vitaminin hangi besinde bulunduğunu, bu vitaminlerin eksikliğinde hangi sağlık sorunlarına yol açtığını sizler için derledik.

Çocuklarda yaz ishallerine dikkat

Çocuklarda yaz ishallerine dikkat

Sıcak havalar ile birlikte görülme sıklığı artan ishal, özellikle çocuklar için büyük risk taşıyor. Doğru beslenmenin ve bol sıvı tüketiminin önemli olduğunu vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Elkin, “Çocuklarda ishale kusma ve ateş eşlik ediyorsa, en kısa sürede bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekir. Önemli olan çocukta sıvı kaybı olup olmadığının takip edilmesidir” dedi.

2019 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN