Arama

'yi daha önce diz çökük vaziyette görmüş müydünüz?

ABD'yi daha önce diz çökük vaziyette görmüş müydünüz?

O HALDE İZLEYİN ve SEYİRİN KEYFİNİ ÇIKARTIN...

'nin 'ye verdiği silahlar Türk ordusuna geçti. Silahların görüntüleri ve seri noları mevcut. Önce , daha sonra ABD'li yetkililer, 'i 'nın kurduğunu itiraf etmişti. Türkiye bu itiraf üzerinden ABD'yi hem hem de nezdinde teröre destek veren ülke olarak suç duyurusunda bulunabilir.

Bu bağlamda Türkiye'deki yerel mahkemeler de ABD'ye dava açabilir. Çünkü ABD ve işbirlikçisi FETÖ'nün Hakan Fidan'ı ifadeye çağırmasında, 17-25 Aralık'ta, operasyonunda ve olayında Uluslararası Hukuk ihlali ve teröre destek gerekçesi üzerinden yürünmüştü. Eğer Türkiye dava açmazsa ABD, tıpkı Zarrab davası gibi, dava açacak ve Türkiye'yi mahkûm etmeye, köşeye sıkıştırmaya çalışacaktır.

ABD, gelecekte açacağı bu davalar üzerinden Uluslararası sermayeyi ürkütmeye çalışacaktır. Bundan dolayı elimizde artık tüm dünyanın hatta ABD'nin bile kabul ettiği, PYD terörüne destek verdiğine dair sağlam delil ve itiraflar varken, Türkiye erken adım atıp ABD'nin muhtemel hukuku kullanarak yapacağı teşebbüsleri AKİM bırakmalıdır.

Yoksa yine savunma pozisyonunda kalma gibi durumla karşı karşıya kalma ihtimalimiz hiç zayıf değildir.

Öte yandan Uluslararası konjonktür Türkiye'ye destek anlamında son derece müsaittir. , Avrupa'ya ABD egemenliğinden çıkmak için büyük bir fırsat sunmaktadır. Başka türlü başını kaldıramayan Avrupa, Türkiye'nin kararlı tutumunun arkasından yürüyecektir.

Almanya, ('ya bizi değil Esed'i şikâyet eden) , (Aile Bakanını ülkesine sokmayan) Hollanda, Rusya, İngiltere'nin açıklamalarını lütfen medyadan okuyun. Hele Hollanda'nın açıklamaları sanki kardeş ülke Azerbaycan'ın açıklamaları gibi.

Bizim en az birkaç yıldır ABD'ye anlatamadığımız hatta kendi ana muhalefetimiz 'ye bile anlatamadığımız kanaatimizi bütün güçlülüğüyle paylaşıyor. PYD ile arasındaki bağ güçlü diyor ve PKK AB listesine dâhil bir terör örgütüdür diyor. Bunu biz kendi ana muhalefetimiz CHP'ye bile söyletemedik.

AB, Türkiye'nin ABD'ye açık meydan okunmasıyla ilk defa ABD'ye karşı temkinli de olsa Türkiye'nin açtığı yoldan bir koalisyon oluşma ihtimalini asla kaçırmak istemiyor.

, ülkesindeki sol gruplar tarafından Türkiye'ye silah satmakla suçlanıyor. Ülkesinde birçok ABD üssü olan, İsrail'e senelerdir tazminat ödeyen Almanya için ve Almanya'ya göre vaziyet alan Hollanda için Türkiye'nin meydan okuması büyük bir fırsattır.

Cumhurbaşkanımız tüm dünyaya "ben artık aramam" diye meydan okumasına rağmen ?! Trump'ın Cumhurbaşkanımızı arayacak olması bir mecburiyettir.

ABD de derinden aleyhine oluşan koalisyonun farkındadır. SÜPERGÜÇ ABD'nin?! attığı geri adımlar en az 10'u bulmuştur. Hafızanızı zorlayın lütfen, kısa, orta ya da uzun vadede ABD bu kadar keskin ve sayıca fazla geri adımı atmış mıdır?

Düşünün lütfen: PYD'ye kayıtlara geçen 5.000 bin tır ve iki uçak dolusu silah vereceksiniz. Bayraklarınızı, flamalarınızı kullandıracaksınız, komutanlarınızı terörist liderlerle defalarca görüştüreceksiniz, biz PYD ile çalışıyoruz diyeceksiniz, 30 bin kişilik SINIR ORDUSU kuracaksınız sonra Erdoğan diye biri çıkacak, bayraklarınızı alın yoksa biz size vermek zorunda kalmayalım, armalarınızı toplayın yoksa teröristlerle birlikte onları da gömmek zorunda kalmayalım diyecek ve ELLERİNİZLE BÜYÜTTÜĞÜNÜZ GÖZ BEBEĞİNİZ PYD'ye operasyona kalkacak!

Tüm dünya kamuoyu önünde GÖZBEBEĞİ PYD'yi Türkiye ezecek ve ABD sessiz kalacak hatta BİZİM AFRİN'DE BİR İŞİMİZ YOK DİYECEK!

Lütfen elinizi, bilgilerinizin ve vicdanınızın varsa ( aydınlar için) sağduyunuzun üzerine koyun ve sadece yalın bir şekilde cevap verin!

Tarihi boyunca ABD, bırakın Türkiye'yi Rusya, Çin ya da başka hangi güce karşı bu kadar çaresiz kalmıştır. Kameralar önünde Merkel'e elini uzatmayan, Avustralya Başbakanın suratına telefon kapatan Trump "ben aramayacağım diyen" hangi lideri aramıştır?

LÜTFEN AKIL, VİCDAN, SAĞDUYU

1970 (sanırım) 3314 sayılı BM Genel Kurulu'nda, 1984'te de ABD'yi Nikaragua karşısında mahkum eden "hiçbir devlet, başka bir devletin içindeki terörist unsurları destekleyemez" mealindeki kararına göre ve NATO'nun "üye ülkeler sadece devlet değil teröristlerce de saldırıya uğradığında" NATO savunması otomatik devreye girer şeklinde kararına göre tüm dünyaca ve yaptığı itiraftan sonra kendince de kabul edilen PYD terörünü desteklemesi hem de Türkiye'nin üzerine salması sebebiyle ABD, açık suç işlemiştir. Bunlar yetmiyormuş gibi efelenmesi ayrı bir kabahattir.

Fakat ne kadar efelenirse efelensin artık ciddiye alınmamaktadır.

Şimdi AKLINIZA, VİCDANINIZA, BİLGİNİZE, HİSSİYATINIZA, SAĞDUYUNUZA yani size tarafsız değerlendirme yaptıracak yönünüz neresiyse oraya sorun ve

KENDİNİZE ZERRE KADAR SAYGINIZ VARSA yine oranızla cevap verin.

ABD, bir ülkeyi tehdit ettiğinde bırakın o ülkeyi diğer ülkeler bile ona acır mıydı acımaz mıydı?

Şimdi ise ABD'li sözcülerin biri bırakıp öbürü açıklama yapıyor, uyarıyor, tehdit ediyor. Şimdi tekrar cevap verin:

ABD'NİN BU UYARILARINI SİZ KENDİNİZ BİLE CİDDİYE ALIYOR, TEDİRGİN OLUYOR, KORKUYOR MUSUNUZ?

Anladık artık Erdoğan sebebiyle Türkiye'nin başarılarına sevinmek istemeyenler bile var ama

Tekrar SAĞDUYU, VİCDAN, İNSAF, BİLGİ!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN