Arama

Batıda , ya da merkezli bir tane çatışma var mı?

Batıda ırk, mezhep ya da din merkezli bir tane çatışma var mı?

Yok, tabi ki. Ama vardı. 'nın tarihi savaşları, köylü savaşları, işçi ihtilalleri, özellikle Fransız İhtilalinin ortaya çıkardığı merkezli ayaklanmalar, milliyetçi merkezli bölünmelerle doludur.

İslam Dünyasında ise bunların hiç biri YOKTU. Siyasi egemenlik, toprak genişletme merkezli savaşlar vardı ama sınıf, , inanç merkezli(Batıdaki kadar geniş olmayan Şii-Sünni çatışması hariç) çatışmalar yoktu. Dünyaya yayılan fitnesinin doğduğu yer onların ülkesi idi. 1789'da Fransa'da ortaya çıkan ırkçı merkezli fikirlerle tüm dünyayı ateşe vermişti. Batı ırkçı fitneler ile yanarken İslam Dünyasında ise Irkçı çatışmaların "I" sı bile yoktu. Ama bu çatışmaların tamamı bize de sirayet etti. Ve biz tarihimizde olmayan , Mezhep (son derece sınırlı) , Irk merkezli çatışmalarla kavruluyoruz. Peki neden?

Çünkü bu fitneyi Batıdan aldık da ondan. Batıya giden aydın, öğrenci kılıklı ahmaklar Batıdan bu zehirli fikirleri alarak İslam Dünyasına geri döndüler. Bu zehirli fikirleri kendi toplumlarına yerleştirmeye başladılar. Bizde başta İttihatçıların yaydığı Irkçılık fikirler, karşısında önce Arnavutçuluğu daha sonra ise Arapçılığı üretti. Şimdi ise karşısında Kürtçülüğü üretti ve halen beslemeye devam ediyor.

Peki, bu zehirli fikirler Batıda doğmuşsa, neden Batıda din, ırk (istisnai bir iki örnek hariç), mezhep merkezli çatışma yok ve bu çatışmaların tamamı neden İslam Dünyasını yakıp kavuruyor.

Neden yok, çünkü bu zehirli fikirler Batıyı yeteri kadar parçaladı, küçük küçük devletlere ayırdı. Daha sonra da bu çatışmalar İslam Dünyasına, Batıya giden kendi aydın-öğrencileri eliyle sıçradı.

, Batıdan gelen bu fitne ile kavrulurken Batı ise şimdi başka bir fitnenin alevleri arasında yanmaktadır. fitnesi. Uyuşturucu, alkolizm, eş cinsel sapıklık, ensest ilişki, egoizm, parçalanmış aileler şu an Batı toplumlarını yiyip bitirmektedir. Daha önce onları yiyip bitiren, onların imparatorluklarını parçalayan ırkçı, mezhepçi fitneler şimdi bizim yapılarımızı parçalamaktadır. Şu an onların içinde kavrulduğu ahlaksızlık fitnesi de diğer ırkçı, mezhepçi fitnede olduğu gibi bir süre sonra İslam Dünyasına sıçrayacaktır. fitne, bir kurdun tahtayı içinden yiyip bitirdiği gibi böyle böyle tüm Dünyayı yiyip bitirecektir. Siyonist fitne dünyayı bin devlete bölüp 7,5 milyar olan nüfusunu 500 milyona indirme konusunda hedeflerine adım adım ilerlemektedir.

Bunun için her bölgede ayrı ayrı ateşler yakmaktadır. Yukarıda da söylediğimiz gibi Batıda şu an ahlaksızlık fitnesini körüklerken bizde ise ırkçı, mezhepçi fitneyi kızıştırmaktadır.

Peki, neden bizde ahlaksızlık fitnesini körüklemiyor o halde. Çünkü bizim dini inancımızı batıdaki kadar azaltamadı. Fransız İhtilali fikirleri ile Batıdaki dini düşünceyi azaltıp ateizm başta olmak üzere tüm sapık fikirleri güçlendirdikten sonra ahlaksızlık fitnesini yerleştirmeye uygun ortamı hazırlamış oldu. Bizdeki dini düşünce Batıdaki kadar azaltılmadığı için ahlaksızlık merkezli fitnenin yeşereceği ortam henüz güçlenmedi. Ama bu konuda çalışmaları devam etmektedir ve bu uğurda başarılı sonuçlar almayı da sürdürmektedirler. Yani, ırkçı, mezhepçi fitne ile yanan İslam Dünyası gelecekte ahlaksızlık fitnesi ile de büyük karışıklıklar yaşayacaktır.

Siyonist fitne bu karışıklıklar konusunda çoktan epey yol almış durumdadır.

Şimdi bu durumda bile bile lades demeye gerek var mı? Siyonist fitnenin oyuncağı olmaya gerek var mı?

Irkçı bir devlet kurmak bir ihtiyaç mıdır? İhtiyaç ise eğer bunun sonu yoktur. Bu ateş sonsuza kadar sürer gidecektir Allah korusun.

Burada kesip Perşembe günü devam edelim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN