Arama

Azmettiriciler; Çakma Gandi ve Irkçı Söylemdir

Azmettiriciler; Çakma Gandi ve Irkçı Söylemdir

Tüm Türkiye 06.07.2017 Çarşamba günü 7 aylık hamile Anne ve 10 aylık yavrusunun vahşice katledildiği haberiyle sarsıldı. Bu konuda yazılacak hiçbir kelime bu vahşeti açıklamaya gerçekten yetmeyecektir. Kuranı Kerim tabiriyle "Belhum Edall" şeklinde tanımlanan terim uyarınca hayvandan da aşağı seviyelere düşmüş, iki insan görünümlü cani 10 aylık Yavru, Hamile Anne ve karnındaki canlanmış bebek olmak üzere 3 hayatı söndürdü.

Dedik ya bu vahşeti tanımlamaya kelimeler yetmez. Katledilen canlar; hayvanların bile dokunmadığı hamile anne ve karnındaki yavrusu ve emzikteki 10 aylık diğer yavrusu. Bundan sonrasını yazmaya siz devam etseniz ne yazardınız! Yazın bakalım. Gelir mi içinizden bir şeyler. Gelir aslında ama ne yazarsanız yazın yetmez bu vahşeti tanımlamaya.

Şimdi hadise bu kadar basit olamaz. Sadece insan görünümlü iki vahşi, "bir cinayet işledi" o kadar mı? Asla değil elbette. Bu alçak cinayete gidişin bir süreci var, azmettiricileri var. Bu cinayetin ilk azmettiricisi, mitingler, TV Programları türü yaptığı sırası gelen her konuşmada, açıkça "İktidara geldiğimizde Suriyelileri geri göndereceğiz diyerek" nefret söylemi oluşturan ve şu an sözüm ona ADALET İSTİYORUM DİYEREK YÜRÜYEN, Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Bu vahşetin bir diğer azmettiricisi ise HER ARABI ŞERİF HÜSEYİN GİBİ SUÇLU GÖREN ve insanlıktan nasibini almamış kendisini sözüm ona Vatansever tanımlayan IRKÇI FAŞİSTLERDİR.

Var mı öyle bir şey? Sen, Suriyeliler, Araplar hakkında ağzına gelen düşmanca söylemi telaffuz edeceksin, bu söylemi devam ettirerek de toplumda var olan FAŞİST SUÇ MAKİNELERİNİ zamana yayarak böylece dolduracaksın, bunun da bir karşılığı olmayacak. Başka! Suriyelileri düşman gören FAŞİST SÖYLEM her zeminde devam edecek ve bunun sonunda da hiç bir şey olmayacak. Bu mümkün mü? Bu nedenle konuşmalarıyla Suriyelileri hedefe koyan Kemal Kılıçdaroğlu ve hala her Arabı, Şerif Hüseyin gibi suçlu gören IRKÇI SÖYLEM birinci derecede azmettiricidirler. Bunu bir kenara not edelim ve devam edelim.

Mülteciler Suriyeden değil de mesela Doğu Türkistan'dan olsaydı da aynı IRKÇI FAŞİST nefret söylemi yine olacak mıydı? Olmayacaktı tabiki. Çünkü onlar Türk Kökenli oldukları için onlara farklı muamele olacaktı. Mazlum olmuş, başlarından aşağı bombalar yağıyor, bu IRKÇI FAŞİST söylemin umurunda değildir.

Halbuki ne Doğu Türkistan'dan ne de başka bir yerden hiçbir kimse yerinden oynayacak acı sonuçlarla karşılaşmasın İnşallah ama eğer olursa da biçbir yerden gelecek mülteciler için nefret söylemi asla olmamalı. Bir mülteci akını olacaksa da onlara yardım eli uzatılırken onların kökenine değil mazlum olup olmadıklarına bakılmalıdır.

Görünüşte Aydın, Öğretim üyesi, Yazar kesiminden kişilerden tutun da sokaktaki insana kadar yaygın bir şekilde fakat haksızca körüklenen Arap Düşmanlığı yapan bu aklı başında gibi görünen kişiler "kimse işlemediği suçtan dolayı sorumlu tutılamaz" şeklindeki en önemli hukuk ilkesini söylerler ama ahlaksızca ve müfteriyane bir şekilde Şerif Hüseyin'in işlediği suçtan dolayı yüzyıldan daha fazla bir zamandır tüm Arapları suçlu bulmaya devam ederler.

Halbuki Şerif Hüseyin üzerinden tüm Arapları hala suçlu tutmak, haklı bir tutum değildir. Bir kez, değil şimdi Şerif Hüseyin zamanındaki TÜM ARAPLAR DA SUÇLU DEĞİLDİR. Çünkü sadece Şerif Hüseyin isyan etmişti. Diğer Araplar isyan etmemişti. Hatta Şerif Hüseyin'in isyanını bastırmaya giden Osmanlı Ordusunun tamamı(2 tabur hariç) ARAP ASKERLEDEN oluşuyordu. Bu durumda Şerif Hüseyin'in isyanını bastırmaya giden bu askerler ve onların torunları dahil tüm Araplar, hala nasıl suçlu olarak gösterilebilir. Bu haksız itham değil midir?

Öte yandan bu tür Faşistlere konuştuğunuzda size hümanist olduklarından, "İNSAN HAKLARINA SADAKATTEN" bahsederler. Ama sanki Allah, Arapları İnsan olarak yaratmamış gibi bu merhametli?! IRKÇI VAHŞİLER, SURİYELİ BU MAZLUMLARI "İNSAN HAKLARI TANIMININ" DIŞINDA TUTARLAR. Suriyeliler geri gönderilmeli söylemini ısrarla vurgulayarak da "SOKAKTAKİ HAYVANDAN DAHA AŞAĞI IRKÇI FAŞİSTLERİ" cinayetlere bilerek ya da bilmeyerek azmettirmiş olurlar.

Kılıçdaroğlu iktidara geldiğinde Suriyelileri geri göndereceğini kendi ağzıyla söylüyordu. Nereye gönderecek, 600 bin civarında insanın öldürüldüğü savaşın ortasına geri gönderecek. Bu açıklamalar, bu söylemi duyarak, sözüm ona "Vatanın hayrına?!" psikolojisi ile harekete geçecek böylesi katillerin zihinsel arka planına yönelik bir kışkırtma değil midir? Sonuç itibariyle nefret söylemi değil midir? Azmettirme değil midir?

Güya "VATAN" vurgusuyla hareket ederek Arap Düşmanlığı yapanlar aslında, Mazlumlara sahip çıkan ECDADIMIZIN MİRASINA KURŞUN SIKMIŞLARDIR. Bu yavrunun ve Annenin yiyeceği kaç lokma ekmek ya da kaç yudum su bunlara çok gelmiştir. Bunların her Arabı Şerif Hüseyin gibi suçlu gören anlayışına karşı Selçuklu Sultanı Atam Tuğrul Bey, bu Arapları Büveyhoğullarından kurtarmak için onların üzerine iki kez sefer düzenlemişti.

Bu Faşist anlayış Merhametli ECDADIMIZIN YÜZKARASIDIR aslında. Çünkü Tarihimizde bunun gibi Irkçı karadelikler hiç olmamıştı. Bu ırkçı düşünceler ECDADIMIZIN KEMİKLERİNİ SIZLATACAK BİR UTANÇDIR. Allahın Kulları arasında bu Irkçı Fitneyi yapanları, Ahiret Gününde ACI BİR AZAP BEKLEMEKTEDİR. Lanet olsun bu fikir diye inanılan IRKÇI UTANÇ DÜŞÜNCELERE! Bunu yapanlar Allahın azabına düçar olacaklardır.

Geride kalıp da Arapları Düşman gören bu azgın topluluğu durduramayan bizler de Allahın Azabı gelip çatmasın diye gözyaşları dökerek Allah'tan mağfiret dileyelim. Biz kayıtsız kaldık ancak bu masumların bu şekilde öldürülüp gönderilmelerine Allah kayıtsız kalmayacaktır. Bizim kurtuluşumuz ise geride kalan Suriyeli mazlumlara göstereceğimiz merhametli muamele ile mümkün olacaktır İnşallah.

Halbuki, "MAZLUMLARIN GÖNÜLLERİ KIRILARAK GÖNDERİLEN ÜLKE" bizim ülkemiz olabilir mi? Bu duruma çok üzüldüm. Bu Masum Yavru ve Annesi gitti ya karnınız doyar, Türkiye size daha geniş yere dönüşüverir artık, öyle mi? Unutulmasın ki mazlumun barınamadığı ülkede Kimse huzur bulamaz. Bu anlayış Türk ve İslam Tarihinin YÜZKARASIDIR. BİN YILDAN FAZLA ZAMANDIR MAZLUMLARA SAHİP ÇIKAN ECDADIMIZA LAYIK OLAMAMANIN GÖSTERGESİDİR. Halbuki milletimiz bu masumları dişinin Kovuğunda bile bakardı.

Geçmişte yaralı bir kuş nereye olursa olsun düştüğünde bile tedavi edilip bakıldığı Osmanlı Toprakları, namusun korunması için bile güvenli topraklar değildir artık. Bu haliyle bu vahşet ve IRKÇI ANLAYIŞ OSMANLI MİRASININ KATİLİDİR. İNSANLIK BU IRKÇI DÜŞÜNCELERİ LANETLE ANACAKTIR.

Ayrıca Anadolu dışında Çanakkale'de yatan şehitlerin en çoğu Suriye'den gelen yiğitlerdi. Onlar, bu kez Anadolu'nun namusunun korunması için Suriye'den gelerek canlarını Çanakkale'de bıraktılar, fakat aferin bize, biz ise onların namusunu IRKÇI DÜŞÜNCELERLE KIŞKIRTILAN FAŞİST AZGIN TOPLULUĞA TESLİM ETTİK.

Burada her zaman ve Dünya durdukça, başta IRKÇILIK olmak üzere tüm fitneleri içimize atan BATI, ASIL DÜŞMANDIR ve öyle kalacaktır.

Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN