Arama

İslam

Cum’a suresi ve faziletleri

Cum'a suresi ve faziletleri

Göklerdeki ve yerdeki her şeyin, Allah'ı tespih ettiğini haber veren, Esmâ-i hüsnâ'dan dört ismin yer aldığı Cum'a Suresi, dindarlığın vahye bağlı olmaksızın gerçekleşmeyeceğini, onun kuru bir iddia veya amelsiz bilgiler yığını ile değil, bu bilgilerin yaşanmasıyla elde edilebileceğini ortaya koyar.

Diyanet Cuma Hutbesi 11 Ocak 2019

Diyanet Cuma Hutbesi 11 Ocak 2019

Cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı 11 Ocak Cuma Hutbesinin konusu "İnsanın kemal yolcuğu: İslam, iman ve ihsan" olarak belirlendi.

Sosyal medyanın günah ve sevapları

Sosyal medyanın günah ve sevapları

Hayatımızın merkezi haline gelen sosyal medyada ne haram ne helal, ne günah ne sevap biliyor musunuz? Belki de parmaklarınızla gıybet yapıp beğeninizle kul hakkına giriyor, paylaştığınız fotoğrafla günah işliyorsunuz. İşte Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan sosyal medyanın günah ve sevapları...

Avrupa’da Müslümanların geleceğine yön verecek buluşma

Avrupa'da Müslümanların geleceğine yön verecek buluşma

2. Avrupa Müslümanlar Buluşması Toplantısı, Avrupa kıtasında yaşayan Müslümanların dini teşkilatlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla 02- 04 Ocak 2019 tarihlerinde Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleştirildi. Diyanet İşleri Başkanlığının, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) işbirliği ile düzenlediği toplantı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaşması ile sona erdi. İlgili bildiride, "İslam’ı, “Alman İslam’ı”, “Fransa İslam’ı”, “Belçika İslam’ı” ya da “Avrupa İslam’ı” gibi sıfatlarla belli bir coğrafyaya veya herhangi bir ulusa hasretmek İslam’ın evrenselliği ile çelişmektedir" ifadelerine yer verildi.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN