Arama

Sağlıklı yaşam için bitkisel kürler

Tedavi araçlarından biri olan bitkiler, ilaca benzer bir etki göstererek bedensel fonksiyonları kuvvetlendirir. Bazı bitkiler, vücudun zehirli atıklardan temizlenmesine yardımcı olur. Bu yüzden de bitkilerin uygun sürede ve şekilde uygulama yapılarak sahip oldukları biyolojik gücü, hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici olarak kullanılmalı. İşte sağlıklı yaşam için bitkisel kürler ve tarifleri...

  • 1
  • 11
BİTKİSEL KÜR NEDİR?
BİTKİSEL KÜR NEDİR?

📌Tedavi araçlarından biri olan bitkiler, ilaca benzer bir etki göstererek bedensel fonksiyonları kuvvetlendirir. Bazı bitkiler, vücudun zehirli atıklardan temizlenmesine yardımcı olur. Bu yüzden de bitkilerin uygun sürede ve şekilde uygulama yaparak sahip oldukları biyolojik gücü hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici olarak kullanılır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun sağlıklı yaşam için önerdiği destekleyici bitkisel kürleri...

Modern tıp mı, alternatif tıp mı? Bilim dünyası ne diyor?

  • 2
  • 11
MAYDONOZ KÜRÜ
MAYDONOZ KÜRÜ

📍Maydanozun özellikleri:

✏Anksiyeteye karşı
✏Depresyona karşı
✏Karaciğer metabolizmasını güçlendirici
✏Hepatit-B'ye karşı
✏Cilde güzellik verici
✏İdrar söktürücü
✏Gençleştirici
✏Vücuda zindelik ve dinçlik kazandırmaya yardımcı
✏Yüksek tansiyonu engelleyici
✏Karaciğer yağlanmasına karşı

Dünya tarihinin en önemli 6 aşısı

  • 3
  • 11
DEPRESYON VE ANKSİYETEYE KARŞI HAZIRLANACAK KÜR
DEPRESYON VE ANKSİYETEYE KARŞI HAZIRLANACAK KÜR

📌Doğru şekilde kullanıldığında genel hücre sağlığına yardımcı olan maydanozun metabolizma üzerindeki etkileri çok hızlı bir şekilde oluşur. Diğer kürler ortalama bir hafta sonunda etkisini gösterseler de maydanoz kürü uygulanmaya başladıktan birkaç gün sonra etkisini göstermeye başlar.

Sağlıklı beslenmenin ilk koşulu: Gıda okuryazarlığı

  • 4
  • 11
Ispanak-Maydanoz-Tere kürü
Ispanak-Maydanoz-Tere kürü

📌Bu kür uygulanmaya başlandıktan sonra çevreyle daha kolay iletişime girebilme, düşüncelerdeki sakinlik ve rahatlık kendisini göstermeye başlar. Bununla beraber isteksizlik, sersemlik ve anksiyete de giderek azalır.

📍Kullanacağınız tere ve maydanozun sararmamış olmasına dikkat ediniz. Sararmış olanları kullanmayınız.

Kullanılacak olan bitkiler maydanoz, ıspanak ve tere otudur. Sabah, maydanoz ve ıspanak akşam ise, ıspanak-tere otu karışımı kullanılır.

HAZIRLANIŞI

📌Beş-altı yaprak ıspanak ve on-on iki tane maydanoz saplarıyla birlikte, kaynamakta olan iki su bardağı suya atılır ve ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika yavaş yavaş haşlanır. Soğuduktan sonra bir su bardağı içilir. Her sabah taze olarak hazırlanmalıdır.

📍Akşam ise ıspanakla tere karışımı hazırlanır. Kaynamakta olan iki su bardağı suyun içerisine saplarıyla birlikte beş-altı adet ıspanak ve dokuz-on tane tere atılır. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika haşlandıktan sonra soğumaya bırakılır ve soğuduktan sonra bir su bardağı içilir.

Bu her iki kür de yemekten yarım saat önce veya yemekten en az bir saat sonra içilir.

Bu karışımlar bir hafta boyunca her gün uygulanır. Bu uygulamadan sonra 2. haftada iki günde bir uygulanırken, 3. haftada üç günde bir uygulanır. Ondan sonraki haftalarda haftada bir olmak üzere iki ay boyunca uygulanır ve kür tamamlanmış olur.

  • 5
  • 11
GENÇLEŞMEK VE VÜCUDU ARINDIRMAK İÇİN HAZIRLANACAK KÜR
GENÇLEŞMEK VE VÜCUDU ARINDIRMAK İÇİN HAZIRLANACAK KÜR

📌On beş on altı tane taze maydanozu elinizle parçalayıp daha sonra mutfak robotuna atıp üzerine iki yemek kaşığı limon suyu ve yarım bardak su ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına tamamını için.

On beş gün ara vermeden her sabah bu kürü uygulayınız ve on beş günlük uygulamadan sonra bir hafta ara veriniz.

Bir hafta aradan sonra tekrar on beş gün aynı şekilde uygulayınız ve kürü sonlandırınız.

Geleneksel tıpta kullanılan 10 bitki

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN