Arama

Dünyada ilk teravih namazı heyecanı

Ramazan ayının gelmesini müjdeleyen teravih namazı, Müslümanların tarih boyunca rağbet ettiği bir ibadettir. Ramazan ayına kavuşmamız vesilesi ile dünyadaki tüm Müslümanlar camileri doldurdu. Ramazan bir kez daha rahmet, mağfiret ve ibadet ayı olduğunu gösterdi. Sizler için dünyadan ilk teravih fotoğraflarını derledik.

📌 İdrak ediyor olduğumuz bu Ramazan-ı Şerif ayını geçen Ramazan'lardan ayıran önemli bir unsur var. Bu Ramazan 88 sene sonra ilk defa Ayasofya Camii'nde teravih namazı idrak edildi. Müminler bu coşkuyu paylaşabilmek için memleketimizin dört bir yanından Ayasofya'ya akın etti.

Edebiyatçıların kaleminden Ayasofya

📌 Kovid 19 pandemisinden dolayı iki senedir açık olmasına rağmen teravih kılınamayan Ayasofya'da hasret meydana taştı. Yoğun kalabalığın teravih namazını Ayasofya'da kılmak istemesi sebebiyle hınca hınç dolan camiye sığamayan müminler, caminin hemen önündeki Sultan Ahmed Meydanı'nı doldurdular.

Seyyahların dilinden Ayasofya

📌 Ayasofya Camii'ne Ramazan vesilesi ile asılan mahya...

Ayasofya bir Osmanlı külliyesidir

📌 88 yıl sonra omuz omuza teravih kılmanın verdiği huzur ve mahcubiyet...

Ayasofya-i Kebir Camii'nin ilk Cuma'sında tarihe geçen fotoğraflar

📌 Binlerce Müslüman Mescid-i Aksa'da bu Ramazan ayının ilk teravih namazını idrak etti. Kudüs Müslümanların çabası ile bu kıymetli gece için kandillerle süslendi.

Edebiyatımızın sancılı direnişi: Kudüs

2023 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN