Arama

Kitap okuma alışkanlığı kazanmak için 10 öneri

İnsanın en güzel dostları olan kitaplar kişisel gelişimimize her manada katkı sağladıkları gibi bizleri hayata da hazırlarlar. Gidilmemiş vadileri, balta girmemiş ormanları, kaybedilen tüm olasılıkları, bizleri güldüren karakterleri kitapların öğreniriz. Henüz sağlıklı bir kitap okuma serüveniniz yoksa üzülmeyin. Sizler için kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanılır sorusunun peşine düştük.

Sesli dinlemek için tıklayınız.

Okuma planı yapın

➡ Kendinize her gün veya hafta kaç sayfa yahut eser okuyacağınıza dair bir hedef belirleyin. Bu hedefleri not alın ve ilerlemenizi kademeli olarak takip edin.

(X) Farklı kitap okuma taktikleri

Okuma listenizi oluşturun

➡ Okumak istediğiniz kitapları bir liste halinde yazın. Kitap seçimlerinizi yaparken ilgi alanlarınızı göz önünde bulundurmayın. Bu sizi teşvik edecektir.

(X) Verimli kitap okuma teknikleri

Okuma zamanı belirleyin

➡ Okuma zamanınızı belirleyin ve o zamanı kesinlikle okumaya ayırın. Günlük rutininize okumayı dahil ederseniz, daha kolay bir alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Okuma ortamınızı hazırlayın

➡ Rahat bir koltuk, aydınlık bir oda ve sessiz bir ortam okuma performansınızı artırabilir. Ayrıca, okuma materyalinizi (kitap, dergi, vb.) kolayca erişilebilecek bir yerde tutun.

(X) Kitap nasıl okunmalı?

Mobil okuma

➡ Kitap okumak için geleneksel baskı kitapların yanı sıra, e-kitap ve sesli kitap gibi mobil okuma seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Bu seçenekler daha rahat ve mobil bir okuma deneyimi sunar.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN