Arama

Türk dizilerinin Türkçeye katkısı

Bosna Hersek'te 10 yıl önce başlayan Türk dizileri rüzgârı, etkisini artırarak sürdürürken, ülkede birçok kanalda yayınlanan bu diziler bilhassa gençleri Türkçe öğrenmeye teşvik ediyor.

Türk dizilerinin Türkçeye katkısı

Dizi izleyecilerinin kendilerini dizilerdeki karakterlerle tanımlamak istediğini aktaran Junuzovic, özellikle gençlerin dizilerdeki karakterler gibi giyinip, onlar gibi davranmak istediğini anlattı.

Türk dizilerinin Türkçeye katkısı

Junuzovic, Türk yapımlarının kaliteli ve senaryolarının güçlü olmasının yanında Bosna Hersek kültürüyle benzerlik göstermesinin buradaki izleyicinin ilgisini çektiğini vurgulayarak, "Türk dizilerin reytingleri gerçekten yüksek. Eğer böyle olmasaydı şu an iki Türk dizisini satın alıp aynı anda gösteremezdik." dedi.

  • 10
  • 10
Türk dizilerinin Türkçeye katkısı

Kendi kanallarında yayınlanan Türk dizilerinin en çok izlenenler arasında yer aldığının altını çizen Junuzovic, aynı durumun diğer kanallar için de geçerli olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğini dile getirdi.

Junuzovic, ülkenin en çok izlenen 10 televizyon kanalının her birinde ortalama iki Türk dizisinin yanınlandığını sözlerine ekledi.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN