Arama

Bağlılık Aslı filmi vizyonda!

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2019 15:12 Güncelleme Tarihi: 20.09.2019 10:30

Semih Kaplanoğlu'nun "Bağlılık Aslı" filmi, Türkiye'nin 92'nci Akademi Ödülleri'ndeki (Oscar) adayı olarak belirlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 13 kişilik seçici kurul, "Yabancı Dilde En İyi Film Dalı"nda Türkiye adayını belirlemek üzere değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Sanatsal Etkinlikler Komisyonu'na başvuran 11 filmin değerlendirildiği Kurul'da, Semih Kaplanoğlu'nun "Bağlılık Aslı" filmi, 92'nci Akademi Ödülleri'ndeki (Oscar) adayı olarak Türkiye'yi temsil edecek.

Film, doğumun ardından yeniden iş hayatına dönmek için bebek bakıcısı arayan bir kadının, bakıcıyı bulmasının ardından ikili arasındaki diyalog ve ana karakterin kendisiyle yüzleşmesini konu alıyor. Film, tüm dünyadaki kadınların "anne" olmalarının kendilerine ve çevrelerine yansıyan etkiyi değerlendiriyor. Genç bir kadın olan Aslı, doğum sonrası işe başlamak için gün sayar. İşe başlamak için bakıcı arayışına giren Aslı, uzun araştırmalardan sonra kendisi gibi bir bebeği olan Gülnihal adında bir bakıcı bulur. Gülnihal'in bebeğine bakması için Aslı'nın hayatına girmesi, Aslı'nın kaçtığı gerçeklerle yüzleşmesine neden olur.

Vizyon tarihi: 20 Eylül 2019
Yönetmen: Semih Kaplanoğlu
Oyuncular: Kübra Kip, Ece Yüksel, Umut Kurt, Merve Şeyma Zengin,
Jale Arıkan, Osman Alkaş, Almina Avcı.
Tür: Dram
Ülke: Türkiye

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN