Arama

Esmâ’ül- Hüsnâ - El-Habîr

Yayınlanma Tarihi: 17.05.2019 15:24 Güncelleme Tarihi: 10.11.2017 12:54

El-Habîr, gizli-açık, mülkünde cereyân eden bütün işlerden haberdâr olan; yerde ve gökte hiçbir şeyin kendisinden gizli kalmadığı Yüce varlık. Olmuş ve olmakta olan ve olacak olan bütün her şeyden ezelî ilmiyle haberdâr olan Yüce Allah. “Yâ Habîr, yâ Habîr gizlim saklım yok senden, gayrisi hâlden anlar değil. Sakladıklarımdan sen haberdârsın; başkaları sırdaşım değil. Senin söylediğindir haber, başkaları derdim değil. Gaybın haberleri, sana aittir; hiçbir şey, göründüğü gibi değil. İncecik sızılarımdan, ilk gözağrılarımdan Sen haberdârsın, Başkaları, kalbimin sırlarına câhil. Dertlerim, sana âyândır; başkaları dertlerime gâfil...”

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2023 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN