Arama

İsrail polisi Mescid-i Aksa'da namaz kılanlara saldırdı

Yayınlanma Tarihi: 08.05.2021 16:31 Güncelleme Tarihi: 08.05.2021 16:32

Mescid-i Aksa’ya giren İsrail polisi, Kıble Mescidi’nin içinde yatsı namazını kılan cemaate plastik mermi ve ses bombaları ile saldırdı. Saldırılarda 205 Filistinli yaralandı; Harem-i Şerif adeta savaş alanına döndü.

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'daki Kıble Mescidi'nde namaz kılan cemaate saldırıda bulundu.

İsrail polisi, Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'daki Kıble Mescidi'nde yatsı namazı kılan cemaate karşı ses bombaları ve plastik mermi kullandı.

Öte yandan Mescid-i Aksa'nın içinde bulunduğu Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ile Sahire Kapısında da İsrail polisi Filistinli gençlere saldırdı.

205 kişinin yaralandığı bildirilen Kudüs'te, 88 kişi hastaneye kaldırıldı. Bölgede sahra hastanesi kuruldu.

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN