Arama

Filistin direnişinin sembolü: Hanzala

Yayınlanma Tarihi: 08.11.2023 16:06 Güncelleme Tarihi: 08.11.2023 19:13

Hanzala, Filistin direnişinin önemli simgelerinden biriydi. 1948’den bu yana 10 yaşında, ayakları çıplak ve sırtı hep dönüktü. Hanzala, Naci el-Ali’nin kaleminden çıkan bir karikatür olsa da çizgilerin ötesine geçerek zulme karşı bir isyanın ve direnişin temsili oldu.

Yüzünü şu ana kadar kimse görmedi. Filistin özgür olana ve vatanına dönene kadar da ne büyüyecek ne de yüzünü bize çevirecek.

Hanzala sadece gördüklerini, doğruları anlatan bir çocuktu ve o da yetim kaldı. Acı gerçekleri çizgileriyle haykıran Naci el-Ali 1987'de suikasta uğramıştı.

Hanzala, esasında Naci el-Ali'nin kaleminden çıkan bir karikatür olsa da çizgilerin ötesine geçerek zulme karşı bir isyanın ve direnişin temsili oldu.

FİKRİYAT.COM SOSYAL MEDYADA!

Fikriyat'ı aşağıdaki sosyal medya adreslerinden takip edebilirsiniz;

👉 TWITTER

👉 INSTAGRAM

👉 FACEBOOK

👉 YOUTUBE 🔔

👉 Fikriyat.com mobil uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Görüş ve önerileriniz için bizlere ulaşabileceğiniz e-posta adresimiz:

fikriyat@fikriyat.com.tr

Editör-Sunucu: Burcu Sandıkçı
Kurgu: Ayşe Nur Aslan
Kamera: Serkan Hervenik

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN