Arama

Değerler uğruna bedel ödemek

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 11.09.2017 21:57

Değerler uğruna bir bedel ödendiği zaman anlam taşır. Uğruna bir bedel ödemiyorsak veya bedel ödemeyi göze almıyorsak; en azından emek harcamıyorsak o zaman değerler lafta kalır. Muhammed Ali’nin vefat ettiği zaman ya da bugün bu kadar itibar görmesinin nedeni, dünyanın en büyük boksörü olmuş olması ya da bokstaki başarıları değildir. Onun itibarının kaynağı, inançları uğruna bütün unvanlarını terk etmesi, fakir kalmayı, parasını kaybetmeyi sefalet çekmeyi göze alması sebebiyledir. Bu düzeyde bir takdir kazanabilmek için, değerleri hayata yansıtabilmek gerekir. Bedel ödemezsek, o değerin bize ait olduğunu iddia edemeyiz.

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN