Arama

Sağlıklı yaşam için bitkisel kürler

Tedavi araçlarından biri olan bitkiler, ilaca benzer bir etki göstererek bedensel fonksiyonları kuvvetlendirir. Bazı bitkiler, vücudun zehirli atıklardan temizlenmesine yardımcı olur. Bu yüzden de bitkilerin uygun sürede ve şekilde uygulama yapılarak sahip oldukları biyolojik gücü, hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici olarak kullanılmalı. İşte sağlıklı yaşam için bitkisel kürler ve tarifleri...

  • 10
  • 11
HAVUÇ
HAVUÇ

Mide ve yemek borusunda yanmaya karşı
Unutkanlığa ve erken bunamaya karşı
Alzheimere karşı önleyici, durdurucu ve tedavi edici
Algılamayı güçlendirici
Deri ve akciğer kanserini önleyici
Kalp krizini önleyici
Migrene karşı
Kronik baş ağrısına karşı

Havuç özellikle deri ve akciğer kanserine karşı güçlü bir önleyicidir. Havuç, bol miktarda A vitamini içerdiğinden gözler için faydalıdır. Havuç suyunu doğrudan içtiğimiz takdirde içerdiği A vitamininden tam anlamıyla istifade edemezsiniz. İçerdiği A vitaminini büyük bir oranda vücudumuza kazandırmak istiyorsanız, bir bardak havuç suyunun içerisine iki-üç damla sıvı yağ damlatmamız gerekir. Damlatılan bu sıvı yağ havucun içerdiği A vitamininin çok daha büyük oranda vücudumuz tarafından emilmesini sağlayacaktır.

Alzheimer'a karşı taze sıkılmış havuç suyu kürünün önleyici etkisi çok çok yüksektir.

  • 11
  • 11
UNUTKANLIĞA VE ALZHEIMER’E KARŞI HAVUÇ KÜRÜ
UNUTKANLIĞA VE ALZHEIMER’E KARŞI HAVUÇ KÜRÜ

Üç ay boyunca her gün akşam yemeğinden iki saat sonra taze sıkılmış bir bardak havuç suyu içilmelidir. Üç ay tamamlandıktan sonra haftada en fazla iki üç defa yine akşam yemeklerinden iki saat sonra bir bardak havuç suyu içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey tüketmemelidir. Her akşam taze olarak hazırlanması ve fazla bekletilmeden tüketilmesi gerekir.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN