Arama

  • Anasayfa
  • Dünya
  • Rotterdam "ayrımcı" Belediye Başkanı Aboutaleb için araştırma talebi

"" için talebi

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 22.09.2017 21:06
Rotterdam ayrımcı Belediye Başkanı Aboutaleb için araştırma talebi

Hollanda'da Ahmed 'in Türklere yönelik tutumu ve haddini aşan sözlerinden dolayı Rotterdam Belediye Meclisince bağımsız bir yapılması istendi

Hollanda'da Türklerin kurduğu , Ahmed 'in ülkede yaşayan göçmenlere karşı tutumu nedeniyle hakkında yapılmasını istedi.

Denk Partisi kurucularından , yaptığı yazılı açıklamada, Aboutaleb'in Türklere yönelik ayrımcı tutumu ve haddini aşan sözlerinden dolayı Rotterdam Belediye Meclisince bağımsız bir araştırma yapılmasını talep etti.

Öztürk, Mart 2018'de yapılacak belediye seçimleri öncesinde Aboutaleb'in Türklerle barışmak için bir girişimde bulunmasını samimi bulmadıklarını kaydetti.

Mart 2017'deki genel seçimler öncesinde Rotterdam'daki gösteride yaşananları hatırlatan Öztürk, Aboutaleb'ten beklediklerini ifade etti.

Öztürk, "O gece, siyasi olsun veya olmasın, fikir ve görüş beyan etme özgürlüğünün ülkede herkes için geçerli olmadığını ortaya çıkardı. Aboutaleb'in sergilediği aciz tutumun sonucunda haksız gözaltılar, gösteri hakkının engellenmesi ve özgürlüklerin kısıtlanması gibi hukuksuzluklar yaşandı." ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Aboutaleb, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı 'nın aracının durdurulması ve sonrasında edilmesi olayında 'ne verildiğini söylemişti.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN