Arama

Togg, TM Forum'a üye olan ilk mobilite servis sağlayıcısı oldu

Türkiye'nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, 180 ülkede telekomünikasyon sektörü için ortak normlar belirleyen ve 850’nin üzerindeki dijital ekosistem paydaşlarını birbirine bağlayan TM Forum’un mobilite servis sağlayıcısı ve elektrikli akıllı cihaz üreticisi ilk üyesi oldu

Togg, TM Forum’a üye olan ilk mobilite servis sağlayıcısı oldu
Yayınlanma Tarihi: 17.8.2022 15:06:00 Güncelleme Tarihi: 17.08.2022 15:17

- Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş:
- " 'Togg Akıllı Yaşam' başlığı altında vereceğimiz hizmetlerle bağlantılı bir otomobilden çok daha fazlasını sunacağız. Togg'u tamamen kullanıcı odaklı bir yaklaşımla oluşturuyoruz"

Togg açıklamasına göre, TM Forum'un dünyadaki ilk mobilite servis sağlayıcısı ve elektrikli otomobil üreticisi üyesi olan Togg, şirketlerin dijital dönüşüm yolculuklarını destekleyen girişimde, mobilite deneyimindeki normların oluşturulmasında ve kullanıcı odaklı yaklaşımların geliştirilmesinde aktif rol alacak.

- "Kullanıcı ve veriyi merkeze alarak mobilite çözümleri üretiyoruz"

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, Avrupa'nın gerçek anlamda ender mobilite ekosistemi uygulama platformu olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Telekomünikasyon sektörü için dijital dünyanın fırsatlarından yararlanma imkânı sunan normları belirleyen, dünyanın en büyük telekomünikasyon ve dijital hizmet sağlayıcılarından oluşan TM Forum'un ilk mobilite servis sağlayıcısı ve elektrikli akıllı cihaz üreticisi üyesi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bilindiği gibi 'Togg Akıllı Yaşam' başlığı altında vereceğimiz hizmetlerle bağlantılı bir otomobilden çok daha fazlasını sunacağız. Togg'u tamamen kullanıcı odaklı bir yaklaşımla oluşturuyoruz.

Otomotiv endüstrisinin hızla mobilite ekosistemine dönüştüğü yeni dünyada kullanıcıyı ve veriyi merkezimize alarak mobilite çözümleri üretiyoruz. Akıllı enerji çözümleri, akıllı şehirlerde akıllı normların ve kullanıcı odaklı yaklaşımların geliştirilmesinde rol alarak sadece ülkemizde değil uluslararası platformlarda da mobilite ekosisteminin gelişimine katkıda bulunacağız. Bu nedenle tamamen dijitalleşmiş iş modellerinin çerçevesinin oluşması, altyapılarının kurulması ve sürdürülebilir olması için iş birliği platformu TM Forum'a üye olmamızın önemli kilometre taşlarımızdan biri olduğunu söyleyebilirim."

-TM Forum ile dijital dönüşüm ivme kazanıyor

Açıklamaya göre, TM Forum, 180 ülkede telekomünikasyon servis sağlayıcıları ve dijital iş ortakları için, hızla gelişen dijital dünyada sunulan fırsatlardan yararlanmaları amacıyla iş operasyonlarını, BT sistemlerini ve ekosistemlerini hızla dönüştürmelerine katkıda bulunan açık, iş birliğine dayalı bir ortamda pratik destek sağlayan standartları belirleyen bir platform olarak öne çıkıyor.

Bugün 850'den fazla küresel şirketle iş ortaklığına devam eden TM Forum bünyesinde yer alan üyeler, teknolojik atılımlar ortaya çıkarabilmek için deneyim ve yeteneklerini paylaşarak dijital dönüşümde ivme kazanıyor.Dünyanın en büyük network ve iletişim sağlayıcılarından oluşan ve tamamen dijitalleşmiş iş modellerinin çerçevesinin oluşması, altyapılarının kurulması ve sürdürülebilir olması için çalışan platform, tüm iş süreçlerinde danışmanlık hizmeti de veriyor.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN