Arama

Kubbesinde tabut bulunan cami

Yayınlanma Tarihi: 17.08.2023 13:45 Güncelleme Tarihi: 17.08.2023 15:21

İstanbul'un merkezi noktalarından biri olan Laleli'de bizi farklı bir cami karşılıyor. Katip Sinan adındaki bu caminin kubbesinde bulunan tabut görenlerin dilkkatini oldukça çekiyor. Peki, bu gizemli tabutun sırrı ne?

Bu caminin kubbesinde tabut var desem?

🔸 Ne düşünürdünüz? Evet evet şaşırmayın, doğru duydunuz!

🔸 Dünyada eşine ve benzerine rastlanmayan bu cami, görenlerin dikkatini çektiği gibi oldukça merak da uyandırıyor.

🔸 Rivayete göre 1469 yılında Osmanlı saray mutfağının kâtiplerinden Sinan Efendi, maaşıyla gördüğünüz bu camiyi inşa ettiriyor.

🔸Kâtip Sinan, vasiyet olarak inşa ettirdiği caminin kubbesine tabutu ile gömülmek istiyor. Fakat vasiyeti yerine getirilmiyor ve caminin haziresine defnediliyor.

🔸 Ertesi gün sabah namazına gelen cemaat gözlerine inanamıyor. Gördükleri karşısında adeta küçük dillerini yutuyorlar. Çünkü mezar yerinde değil caminin kubbesindedir.

🔸 Bu olay tam üç kez tekrarlanınca cemaat, Sinan Efendi'nin vasiyeti üzerine mezarı kubbeye taşıyor. İşte bu tabut, yaklaşık 600 yıldan beri bu kubbede sapasağlam bir şekilde duruyor…

💠

FİKRİYAT.COM SOSYAL MEDYADA!

Fikriyat'ı aşağıdaki sosyal medya adreslerinden takip edebilirsiniz;

👉 TWITTER

👉 INSTAGRAM

👉 FACEBOOK

👉 YOUTUBE 🔔

👉 Fikriyat.com mobil uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Editör-Sunucu: Sümeyye Gedizli
Kurgu: Ayşenur Aslan
Kamera: Serkan Hervenik - Eyüp Kaymak

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN