Arama

Roma ve Viyana'da sinemaseverlerle buluşacak

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2019 10:16 Güncelleme Tarihi: 13.11.2019 10:16
Nuri Bilge Ceylan Roma ve Viyana'da sinemaseverlerle buluşacak

"" projesi kapsamında , "", "" ve "Bir 'da" filmleriyle Roma ve Viyana'da sanatseverlerle buluşacak.

Türkiye'nin kültür diplomasisini yürüten önemli kurumların başında gelen Yunus Emre Enstitüsü (YEE), başarılı gösterimine ev sahipliği yapan "Türk Filmleri Haftası" projesini sürdürüyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün destekleriyle yürütülen projeyle yüzlerce film, farklı ülkelerde sinemaseverlerle buluşuyor.

Bugüne kadar 20 ülkede yapılan etkinlik kapsamında, Cannes ve Antalya gibi uluslararası film festivallerinde adını dünyaya duyuran , 22-24 Kasım'da Roma'da, 2-8 Aralık'ta Viyana'da sinemaseverlerle buluşacak.

Ceylan, "Ahlat Ağacı", "Kış Uykusu" ve "Bir Zamanlar Anadolu'da" filmlerinin gösterileceği etkinlikte sinema öğrencileri, yönetmen ve yapımcılarla bir araya gelerek, söyleşiler gerçekleştirecek.

"" kapsamında ayrıca yıl sonuna kadar birçok yerli yapım, Lübnan, , , Fas, İtalya, , Romanya ve Kazakistan'da da seyircilerin beğenisine sunulacak.

Proje aracılığıyla bugüne kadar Türk sinemasının usta oyuncularından ve 'ın yanı sıra , Esra Bilgiç, , Emre Kızılırmak, yönetmenlerden Mustafa Öztürk ve İsmail Fidan, yapımcı Nermin Aytekin ile yazar, senarist Tarık Tufan sinemaseverlerle bir araya geldi.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN