Arama

Kur'an

Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 29. cüz

Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 29. cüz

Peygamberimizin Ramazan-ı Şerif’te Cebrail (as) ile ifa ettikleri bir uygulama olan mukabele, biz Müslümanların da asırlar boyu gerçekleştirdiği bir ibadettir. Bu minvalde derlediğimiz Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 29. cüzü Mülk suresini, Kalem suresini, Hâkka suresini, Meâric suresini, Nûh suresini, Cin suresini, Müzzemmil suresini, Müddessir suresini, Kıyâmet suresini, İnsân suresini ve Mürselât suresini ihtiva eder.

Kur’an ve hadis ışığında Müslümanların özellikleri

Kur’an ve hadis ışığında Müslümanların özellikleri

Dünya, bir imtihan yurdudur. İslam'ın iki temel kaynağı olan Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hadislerinde, müminlerin hidayete ermesi için yol gösterilir. İnananlara düşen görev ise attığı her adımda Rabbini düşünerek hareket etmesidir. Ancak böyle kulluk şuuru kazanılır. Peki, bir müminin özellikleri nelerdir? Kur'an-ı Kerim'den ayetler ve Peygamberimizden hadis-i şeriflerle müminlerin olmazsa olmazlarını daha detaylı inceleyelim.

Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 21. cüz

Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 21. cüz

Mukabele, mübarek Ramazan-ı Şerif boyunca gerçekleştirdiğimiz en önemli ibadetlerdendir. Resul-i Ekrem Efendimizin de Ramazan ayında Cebrail aleyhisselam ile mukabele ettikleri bilinir. Fikriyat.com olarak her gün bir cüzle siz değerli okurlarımıza ulaşmayı ve Kur'an-ı Kerim'in hatmini birlikte tamamlamayı istiyoruz. Bu minvalde derlediğimiz Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 21. cüzü sizlerle buluşturuyoruz. Kur'an-ı Kerim'in 21. cüzü, Ankebut Suresi’nin 46-69. ayetlerini, Rum Suresi, Lokman Suresi ve Secde Suresi’nin tamamını Ahzab Suresi’nin 1-30. ayetlerini ihtiva eder.

Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 14. cüz

Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 14. cüz

Mukabele, mübarek Ramazan-ı Şerif boyunca gerçekleştirdiğimiz en önemli ibadetlerdendir. Resul-i Ekrem Efendimizin de Ramazan ayında Cebrail aleyhisselam ile mukabele ettikleri bilinir. Fikriyat.com olarak her gün bir cüzle siz değerli okurlarımıza ulaşmayı ve Kur'an-ı Kerim'in hatmini birlikte tamamlamayı istiyoruz. Bu minvalde derlediğimiz Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 14. cüzü sizlerle buluşturuyoruz. Kur'an-ı Kerim'in 14. cüzü, Hicr suresi ve Nahl suresini ihtiva eder.

Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 13. cüz

Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 13. cüz

Mukabele, mübarek Ramazan-ı Şerif boyunca gerçekleştirdiğimiz en önemli ibadetlerdendir. Resul-i Ekrem Efendimizin de Ramazan ayında Cebrail aleyhisselam ile mukabele ettikleri bilinir. Fikriyat.com olarak her gün bir cüzle siz değerli okurlarımıza ulaşmayı ve Kur'an-ı Kerim'in hatmini birlikte tamamlamayı istiyoruz. Bu minvalde derlediğimiz Ramazan mukabelesi Kur'an-ı Kerim hatmi 13. cüzü sizlerle buluşturuyoruz. Kur'an-ı Kerim'in 13. cüzü, Yusuf suresinin 53. ayetinden sonuna kadar olan kısmı, Ra’d suresini ve İbrahim suresini ihtiva eder.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN