Arama

  • Anasayfa
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Küresel Müslüman Kişilik Ödülü'

'a ''

Yayınlanma Tarihi: 23.12.2018 00:00 Güncelleme Tarihi: 23.12.2018 11:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Küresel Müslüman Kişilik Ödülü'

'da yayınlanan gazetesince İslam dünyası ve uluslararası camiadaki etkisi ve gücü nedeniyle Cumhurbaşkanı 'a 2018 yılı "" verilmesi kararlaştırıldı.

ülkelerinden 'da yayınlanan gazetesince 2018 yılı ""nün Cumhurbaşkanı 'a verilmesi kararlaştırıldı.

Muslim News Nigeria gazetesi editörü Raşid Ebubekir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "2018 yılı 'Küresel Müslüman Kişilik Ödülü'nü, hem İslam dünyasında hem de uluslararası camiada tartışmasız etkisi ve gücü nedeniyle Türkiye 'a verdik." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, her zaman mazlumların yanında olduğuna dikkati çeken Ebubekir, "Son zamanlarda dahil Arap ülkeleri, 'in Filistinlileri öldürmesine sessiz kalırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'e karşı sesini yükselten lider oldu." diye konuştu.

Erdoğan'ın, Uygur Türkleri ve Arakanlı Müslümanların da her zaman yanında olduğuna işaret eden Ebubekir, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijeryalı Müslümanlar arasında da büyük bir desteğe sahip." ifadelerini kullandı.

Ebubekir, Müslüman liderlere, İslam dünyasındaki sorunlara karşı birlikte daha fazla çaba gösterme çağrısı yaptı.

Öte yandan, gazetenin değerlendirmesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonra Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ikinci, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed de üçüncü sırada yer aldı.

Ayda iki defa çıkan Muslim News Nigeria, Nijerya'daki Müslümanlar başta olmak üzere İslam dünyasından haberleri sayfalarına taşıyor.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN