Arama

Şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz...

Yayınlanma Tarihi: 24.11.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 24.11.2017 11:58
Şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz...

'nde kanlı terör örgütleri ve 'nın şehit ettiği öğretmenlerimiz unutulmadı. 'nin değişik kentlerinde rahmet ve saygıyla anılıyorlar. İşte teröre kurban verdiğimiz öğretmenlerimiz...

Bugün , bu önemli günde şehit edilen öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Terör örgütleri ve , yüzden fazla öğretmenimizi şehit etti. şehitlerini unutmadı birçok kentte şehitlerimizin adına anma etkinlikleri düzenleniyor. Öğrencileri, eli kanlı terör örgütlerinin hain saldırılarında katledilen fedakar öğretmenlerinin yasını tutuyor.

Onlar bu ülkenin kahramanlar, FETÖ ve PKK tarafından katledilen vatan evlatları, öğretmenlerimiz… İlk maaşını okulun tadilatına harcayan Neşe Öğretmen'den, türküsüyle yürekleri dağlayan 'e ve nicelerine ithafen saygı ve rahmetle....

, 5 Temmuz hain darbe girişimini öğrendikten sonra 'ın çağrısı üzerine sokağa çıktı. önünde FETÖ'cü darbecilerin helikopterden açtıkları ateş sonucu şehit düştü.

, önce 'ne gitti. Oradaki direnişin sonuç vermesi ve darbecilerin teslim olmasından sonra ise 'ne koştu. Belediye önünde halka ateş açan FETÖ'cü katiller tarafından vurularak şehit edildi.

'dan memleketi Gümüşhane'ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda 16 Haziran tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilip aracı yakılan öğretmen 'ın, PKK'lı teröristler tarafından şehit edildi.

22 yaşındaki , Batman'ın Kozluk ilçesinde görev yaptığı okulunda karne dağıttıktan sonra evine giderken PKK'nın hain saldırısıyla şehit edildi.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN