Arama

Şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz...

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde kanlı terör örgütleri FETÖ ve PKK'nın şehit ettiği öğretmenlerimiz unutulmadı. Türkiye'nin değişik kentlerinde rahmet ve saygıyla anılıyorlar. İşte teröre kurban verdiğimiz öğretmenlerimiz...

Şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz...
Yayınlanma Tarihi: 24.11.2017 00:00:00 Güncelleme Tarihi: 24.11.2017 11:58

Bugün 24 Kasım öğretmenler günü, bu önemli günde şehit edilen öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Terör örgütleri FETÖ ve PKK, yüzden fazla öğretmenimizi şehit etti. Türkiye şehitlerini unutmadı birçok kentte şehitlerimizin adına anma etkinlikleri düzenleniyor. Öğrencileri, eli kanlı terör örgütlerinin hain saldırılarında katledilen fedakar öğretmenlerinin yasını tutuyor.

Onlar bu ülkenin kahramanlar, FETÖ ve PKK tarafından katledilen vatan evlatları, öğretmenlerimiz… İlk maaşını okulun tadilatına harcayan Neşe Öğretmen'den, türküsüyle yürekleri dağlayan Aybüke Öğretmen'e ve nicelerine ithafen saygı ve rahmetle....

Yusuf Elitaş, 5 Temmuz hain darbe girişimini öğrendikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine sokağa çıktı. Genelkurmay Başkanlığı önünde FETÖ'cü darbecilerin helikopterden açtıkları ateş sonucu şehit düştü.

Prof. Dr. İlhan Varank, 15 Temmuz gecesi önce Vatan Caddesi'ne gitti. Oradaki direnişin sonuç vermesi ve darbecilerin teslim olmasından sonra ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne koştu. Belediye önünde halka ateş açan FETÖ'cü katiller tarafından vurularak şehit edildi.

Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane'ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda 16 Haziran tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilip aracı yakılan öğretmen Necmettin Yılmaz'ın, PKK'lı teröristler tarafından şehit edildi.

22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın, Batman'ın Kozluk ilçesinde görev yaptığı okulunda karne dağıttıktan sonra evine giderken PKK'nın hain saldırısıyla şehit edildi.

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN