Arama

Dışişleri'nden hukuk dışı tavır

ABD Dışişleri'nden hukuk dışı tavır

'cülerle irtibatı sağlayan ajanları 'un tutuklanmasının ardından paniği yaşan 'den art arda açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bakanlığı da vize kriziyle ilgili akıl almaz bir açıklama yaptı

Hukuk dışına çıkan , ajanlarının serbest bırakılması durumunda ilişkilerin yeniden düzeleceğini ifade etti. Açıklamada " çalışanımızın tutuklanmasından dolayı hayal kırıklığına uğradık." dedi.

ABD Başkonsolosluğunun Türk vatandaşlarına vize kararını askıya almasının ardından Bakanlığı ilk kez bir açıklama yaptı.

Bakanlığın haftalık basın toplantısında Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather , 'den vizelerin askıya alınmasıyla gelişen kriz soruldu.

ABD AJANLARINI İSTİYOR

Sözcü Nauert, "Diplomatik misyon çalışanımızın tutuklanmasından dolayı hayal kırıklığına uğradık. Türkiye'nin kararı bizi derinden üzdü. Bu karar elçimizin tek başına aldığı bir karar değildir. Karar, Dışişleri ve Beyaz Saray'la koordineli şekilde alındı. 'ın Türkiye'de görev yapmasından gurur duyduk., kendisi başarılı bir diplomattır." dedi.

ABD tarafından yapılan açıklamada ilişkilerin düzelmesi 'Türkiye'nin tavrına bağlı, çalışanımızın serbest bırakılması iyi bir başlangıç olur' denildi.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN