Arama

Uzay Baronları'ndan alıntılar

Kendi hayal gücümüzün ötesine, uzayın derinliklerine, bitiş çizgisi bulunmayan yerlere giden bir yarışın hikayesini okumak ister miydiniz? Turkuvaz Kitap'tan çıkan Uzay Baronları, servetlerini uzayın keşfi için harcamaya kararlı, gözlerini uzak diyarlara dikmiş hayalperestleri konu alıyor. Dört milyarderin; Elon Musk, Jeff Bezos, Richard Branson ve Paul Allen'ın arasındaki uzay yarışını çarpıcı ifadelerle dile getiriyor. Elon Musk'tan Jeff Bezos'a evreni kolonileştirme serüveni "Uzay Baronları"ndan alıntıları derledik.

  • 1
  • 18
Uzay Baronları kitabından alıntılar
Uzay Baronları kitabından alıntılar

"Nesiller boyunca uzay yolculuklarının en önemli kısmı yerden kalkış olmuştu. Ama inişler Neil Armstrong ile Buzz Aldrin'in Ay modülüyle Ay'a ayak basışının bir hatırasından ibaretti."

En zenginlerin uzay yarışına dair bilinmeyenler

"Superman'in aktörü Christopher Reeve bütün büyük hayaller hakkında, "Başlangıçta imkânsız, daha sonra olanak dışı ve en sonunda kaçınılmaz hale gelirler." demişti. Sadece inanmalı ve yoğun ormanın içinde şüphenin gösterdiği uzak bir soruyu görebilmeliydin: Ya Musk'ın söylediği her şey gerçekse?"

Uzay hakkında çekilmiş en iyi 20 film

  • 3
  • 18
Uzay Baronları kitabını incele
Uzay Baronları kitabını incele

Uzaya turistik seyahatler, Mars'ta kurulacak koloniler, Ay'a gidiş-dönüş seferleri artık hayal değil!

Kendi hayal gücümüzün ötesine, uzayın derinliklerine, bitiş çizgisi bulunmayan yerlere giden bir yarışın hikayesini okumak ister miydiniz? Turkuvaz Kitap'tan çıkan Uzay Baronları, servetlerini uzayın keşfi için harcamaya kararlı, gözlerini uzak diyarlara dikmiş hayalperestleri konu alıyor. Dört milyarderin; Elon Musk, Jeff Bezos, Richard Branson ve Paul Allen'ın arasındaki uzay yarışını çarpıcı ifadelerle dile getiriyor.

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayın.

"Eğer bütün rakipleriniz size saldırmak için bir araya geliyorsa bu sanki güzel bir iltifat gibidir."

Uzay maceramızın kırılma noktaları

"Sahnede Musk iyimser bir gelecek portresi çiziyor, 1 milyon kişilik "Mars'ta kendi kendine yetebilecek bir şehrin" ilk uçuştan sonra 40 ile 100 yıl arasında kurulabileceğini söylüyordu."

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN