Arama

  • Anasayfa
  • Dünya
  • Barzani'ye yaptırımlar başladı: İran hava sahasını kapattı!

Barzani'ye yaptırımlar başladı: İran hava sahasını kapattı!

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2017 00:00 Güncelleme Tarihi: 24.09.2017 17:43
Barzani’ye yaptırımlar başladı: İran hava sahasını kapattı!

Referandum gerilimi büyüyor. Kuzey Irak'tan kalkan uçaklar İran'ın hava sahasına giremeyecek. Bu yaptırım, uluslararası çevrelerden Barzani yönetimine karşı atılan ilk adım oldu.

İran, Bağdat yönetimin isteği üzerine hava sahasını Kuzey Irak'tan kalkan tüm uçaklar için kapattı. İran'ın yarı resmi haber ajansı olan Fars Haber Ajansı'ndan alınan habere göre, İran Güvenlik Konseyi Bağdat yönetiminden gelen istek üzerine bu kararın alındığını açıkladı.

BARZANİ'YE YAPTIRIMLAR BAŞLADI

Bu, uluslararası çevrelerden Barzani yönetimine karşı atılan ilk adım oldu.

Fakat referandum yapıldığı takdirde en sert önlemlerin Türkiye'den gelmesi bekleniyor. Çünkü askeri müdahale seçeneği masada ve askeri müdahale sırasında operasyona katılacak birlikler 7 gündür sınır kapısında tatbikatta...

SANDIKLAR KURULUYOR

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu, Irak Federal mahkemesi tarafından 'anayasaya aykırı' bulunan sözde 'bağımsızlık referandumu' için tüm hazırlıkların tamamladığını ve yarının tatil ilan edildiğini duyurdu. Bu fotoğrafta görevlilerin Süleymaniye kentindeki Şirin Ortaokulu'nda seçim hazırlıklarını tamamlamaya çalıştığı görülüyor.

2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN