Arama

adaylarına yönelik yeni çevrim içi deneme sınavları bu hafta yapılacak

Yayınlanma Tarihi: 17.06.2020 09:56 Güncelleme Tarihi: 17.06.2020 09:56
YKS adaylarına yönelik yeni çevrim içi deneme sınavları bu hafta yapılacak

'na () hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için ikinci çevrim içi deneme sınavları, yarından itibaren başlayacak.

'na () hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için ikinci çevrim içi deneme sınavları, yarından itibaren başlayacak.

() yapılan açıklamaya göre, çevrim içi Temel (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi () denemeleri ile, üniversite sınavı yaklaşırken adayların zamanlarını verimli şekilde değerlendirmeleri hedefleniyor. Bu kapsamda, 12. sınıf öğrencisi üniversite adaylarına, 27-28 Haziran'daki YKS öncesi eksiklerini tamamlama fırsatı sunan TYT ve AYT deneme sınavları, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün yönettiği EBA üzerinden çevrim içi düzenlenecek.

İlki, geçen hafta yapılan denemeler, bu hafta da sürecek. İkinci çevrim içi YKS denemesinin TYT oturumu 17 Haziran Çarşamba, AYT oturumu 18 Haziran Perşembe, üçüncü çevrim içi YKS denemesinin TYT oturumu 20 Haziran Cumartesi, AYT oturumu 21 Haziran Pazar günü yapılacak.

Sınavlar, uygulandıkları günlerde sabah 7.30'dan akşam 23.59'a kadar istenilen saatte başlatılabilecek.

KİŞİYE ÖZEL EKSİK LİSTELERİ OLUŞTURULACAK

Açıklamaya göre, kimsenin birbirinin başarı sıralamasını görmeyeceği, katılan herkesin sadece kendi sıralamasını ve eksiklerini öğrenebileceği deneme sınavlarını, tüm öğrencilerin tek oturumda, hiçbir kaynağa bakmadan, hiç kimseyle iletişim kurmadan tamamlamaları gerekiyor.

Çevrim içi denemelerin sonunda, EBA Akademik Destek aracılığıyla öğrencilerin sınavdaki sorulara verdikleri cevaplar üzerinden bir analiz yapılarak, kişiye özel eksik listeleri oluşturulacak.

Üniversite adayları, bu listelerdeki konu anlatımları ve soru çözüm videoları sayesinde eksiklerini gidererek, sınav yaklaşırken zamanlarını etkin bir şekilde değerlendirme fırsatı bulacak.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN