Arama

Kur'an kursu öğrencileri için 'de dönemi

Yayınlanma Tarihi: 06.04.2020 14:14 Güncelleme Tarihi: 06.04.2020 14:14
Kur'an kursu öğrencileri için Diyanet TV'de uzaktan eğitim dönemi

İşleri Başkanlığınca, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yetişkin ve 4-6 Kur'an kursu öğrencilerinin süreci başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığının "İhtiyaç Odaklı" ve "4-6 Yaş Grubu" Kur'an kursu öğrencileri için Diyanet TV üzerinden süreci başladı.

Alınan bilgiye göre, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü iş birliğiyle yetişkin ve 4-6 Kur'an kursu öğrencilerine yönelik uzaktan eğitim hazırlıkları tamamlandı.

Bu kapsamda, ihtiyaç odaklı Kur'an kurslarında eğitim görenler için 'de hafta içi her gün saat 10.30'da yayınlanan "Yeni Güne Merhaba" programının son 20 dakikasında, pazartesi ibadet, salı Kur'an-ı Kerim, çarşamba siyer, perşembe itikat ve cuma günleri ahlak dersleri yapılıyor.

Aynı yayın kuşağında "4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu" öğreticileri ve öğrenci velilerine yönelik her hafta salı günü "Çocukluk Döneminde Değerler Eğitimi" programı sunuluyor.

Ayrıca hafta içi her gün 17.00-18.00 saatleri arasında çocuk kuşağında 6 Nisan'dan itibaren "Evden Öğreniyorum" ve "Çocukça Hikayeler ve Masallar" programları yayınlanacak.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN