Arama

Bölümü başvuruları duyuruldu

Spor Yöneticiliği Bölümü başvuruları duyuruldu

Özel Yetenek Sınavı başvuruları 31 Temmuz – 13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Yazılı sınav 13 Ağustos’ta, mülakatlar ise 14 ve 15 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

ve Sportsnet Group iş birliğiyle kurulan Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu bünyesindeki Bölümü'nde eğitim alacak öğrencilerin, temel işletme ve yönetime ilişkin bilgi ve becerileri edinmelerinin yanında, bu birikimlerini sporla ilişkilendirecek vizyonu da kazanmaları amaçlanıyor. 'nde sporun başlı başına bir sektör olduğu fikrinden hareketle, bu sektörün yönetim kademesinde yer alacak yöneticiler yetiştirilmesi amaçlanıyor. Bölümde, bireysel sporlara ve takım sporlarına giriş, spor medyası, spor hukuku, sporda sponsorluk anlaşmaları, uluslararası spor mevzuatı, işletmenin temelleri, sağlık psikolojisi, spor etkinlikleri ve organizasyonu, işletme iletişimi, sporda pazarlama teknikleri ve sporda pazar analizi gibi konulara yer veriliyor.

BİLGİ Bölümü Özel Yetenek Sınavı'na başvurmak isteyen adaylar www.bilgi.edu.tr web adresinden online başvuru yapabilecek. Ön kayıt için gerekli evrakların en geç 13 Ağustos Pazartesi günü sınav saatine kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Öğrenci İşleri Ofisi'ne teslim edilmesi gerekiyor.

Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre kesin kayıt yaptırma hakkı kazanan öğrencilere burs imkanları sunuluyor.

Ayrıntılı bilgi için https://www.bilgi.edu.tr/tr/akademik/spor-bilimleri-ve-teknolojisi-yuksekokulu/spor-yoneticiligi/ ya da https://www.bilgi.edu.tr/tr/haber/8041/2018-2019-ozel-yetenek-sinavlari/ web adresleri ziyaret edilebilir.

Detaylı Bilgi:

Eda Ertürk / İz İletişim / 0531 874 35 44 / eda.erturk@iziletisim.com

Gökçe Kopuk / İstanbul Bilgi Üniversitesi / 0212 311 7341 / gokce.kopuk@bilgi.edu.tr

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:

1996 yılında Türkiye'de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla yola çıkan ve kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate International Universities ağının Türkiye'deki tek üyesidir. Yaklaşık 1000 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin 25.000'i aşkın öğrencisi ve 30.000'e yakın mezunu bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk, İşletme, İletişim, Mimarlık ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültelerinin yanı sıra yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüleri çatısı altında 200'e yakın ön lisans, lisans ve doktora programı sunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin İstanbul'un merkezinde, santralistanbul, Dolapdere, Kuştepe ve Koztayağı olmak üzere dört kampüsü bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) tarafından verilen "Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi"ne sahiptir. Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu QS'in, 2016 yılı "Gelişmekte Olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri Sıralaması"nda, BİLGİ, en iyi 130 üniversite arasında yer almaktadır. Sıralamaya göre, BİLGİ Türkiye'deki en iyi 4 vakıf üniversitesi arasında bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgiye www.bilgi.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

/İstanbulBilgiUniversitesi @BİLGİOfficial /İstanbulBilgiUni /BİLGİOfficial

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN