Arama

Kurşun Geçirmez Düşlerin Eserleri: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi

Yayınlanma Tarihi: 05.01.2024 16:10 Güncelleme Tarihi: 05.01.2024 18:08

Filistin halkı yüzyıllardır İsrail'in zulmü altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Fakat maruz kaldıkları ağır kayıplar, onların hayatlarında derin izler bırakmış durumda. Özellikle Gazzeli çocukların yaşadıkları ve hissettikleri travmaların tarifi yok. Çünkü onlar savaşın ortasında dünyaya geldiler belki de sevdikleri herkesi kaybettiler... İşte,  Gazeteci ve aktivist Abdullah Aytekin, tüm masumiyetleri ile hayatlarını savaşın gölgesinde sürdürmeye çalışan Gazzeli çocukların düşlerini ölümsüzleştirmek istiyor ve İletişim Başkanlığı aracılığıyla AKM'de Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi açılıyor.

🔸 Fikriyat'tan herkese merhaba. Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi için Atatürk Kültür Merkezi'ndeyiz.

🔸 Burada, İsrail saldırılarına şahit olan Gazzeli çocukların resmettiği eserler yer alıyor. Onlar; bacası tüten ev, ağaç, çiçek, böcek çizecekleri yaşta savaşın acı izlerini resmettiler.

🔸 Gazzeli çocukların resmettiği 266 eserin muhafaza edildiği sergide; bazı eserler geleneksel resim formunda sergilenirken bazıları aslına sadık kalınarak dijital şekilde gösterilir.

🔸 Gazzeli çocukların anlatacak çok şeyleri vardı ama onları dinleyen kimse yoktu. Burada bulunan bazı resimler dijital ortama aktarılmış. Bizleri derinden etkileyen bu sergi, 29 Ocak tarihinde sonra eriyor. Buraya gelip bu atmosferi mutlaka yaşamalısınız.

Sunucu/Editör: Sümeyye GEDİZLİ
Kurgu: Mert Akkuş
Kamera: Büşra Kılıç

💠💠💠

FİKRİYAT.COM SOSYAL MEDYADA!

Fikriyat'ı aşağıdaki sosyal medya adreslerinden takip edebilirsiniz;

👉 TWITTER

👉 INSTAGRAM

👉 FACEBOOK

👉 YOUTUBE 🔔

👉 Fikriyat.com mobil uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Görüş ve önerileriniz için bizlere ulaşabileceğiniz e-posta adresimiz:

fikriyat@fikriyat.com.tr

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
Çin’de trajik bir gelenek

Çin'de trajik bir gelenek

Lotus ayak uygulaması, Çin'de ortaya çıkmış trajik bir gelenektir. Bu topraklarda belirli sebeplerden...

Mardin Ulu Camii

Mardin Ulu Camii

Mardin Ulu Camii, 12. yüzyıl Artuklu mimarisini en güzel örneklerindendir. Yivleme tekniği...

2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN