Arama

Yedi Güzel Adam'dan Cahit Zarifoğlu'nun yaşam öyküsü

Yayınlanma Tarihi: 07.06.2020 12:05 Güncelleme Tarihi: 02.05.2021 09:13

"Yedi Güzel Adam" şiiriyle hafızalarda ve gönüllerde yer bulan şair ve yazar Cahit Zarifoğlu, kendi dünyası içinde bir şiir dili kurdu ve bunu çok iyi kullandı. Akif İnan'ın dediği gibi "anadan doğma şair"di. Kendisinden sonra gelecek genç şairlere, ders alınacak çok şey bıraktı. Bir âlem sığmıştı gencecik ömrüne, bir tiyatro oyunu, çocuklar için yazılmış 7 öykü kitabı ve binlerce şiir bıraktı ardında… Kabri bugün İstanbul Küplüce’de ama kalbimizde hala yaşıyor onun dizeleri ve derin anlamlarla dolu şiirleri…

Bugün, 7 Haziran 1987'de vefat eden Cahit Zarifoğlu'nun 33. ölüm yıl dönümü... İşte zarif şairin yaşam öyküsü... Özlem ve rahmetle anıyoruz.

10 maddede Cahit Zarifoğlu kimdir?
Okumak için tıklayın...

Haberin Devamı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN