Arama

Ak Parti’den Gül’e çağrı: Açıkla

Ak Parti’den Gül’e çağrı: Açıkla
Yayınlanma Tarihi: 4.5.2017 11:07:00
Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanlığı seçiminin olası adayları arasında adını geçirdiği Abdullah Gül’e AK Parti’den, "Spekülasyonları bitir" çağrısı geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, aHaber’e yaptığı açıklamada, CHP’li Deniz Baykal’ın 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçiminin olası adayları arasında saydığı Abdullah Gül’e çağrıda bulundu.

"Sayın Gül ile ilgili çeşitli spekülasyonlar yapılıyor. Sayın Gül’ün bu spekülasyonları behemahal (mutlaka) bitirmesi gerekir. Sayın Gül’ün net olmadığından dolayı da böyle sorularla karşılaşıyor" diyen Elitaş, "Eğer rahatsızsa böyle sorulardan net bir şekilde cevabını vermesi gerekir. Yok rahatsız değilse, cevapsız bıraktığı takdirde herkes bu soruyu her zaman sorma ve bununla da muhatap olmayla karşı karşıya kalacaktır. Benim tanıdığım Sayın Gül buna net bir cevap vermelidir" dedi.

"MESAJI ALAN ALMIŞTIR"

Elitaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Davadan ayrılanlar iflah olmamıştır” mesajına ilişkin de, "Alan almıştır diye tahmin ediyorum. Bu davadan ayrılanların veya ihanet yoluna doğru giderleri bugün kim hatırlıyor? Sayın Cumhurbaşkanı isimlerini anmasa tarihte küçük bir nokta bile olmayacak durumdalar, belki böyle sayın Cumhurbaşkanı’nın verdiği mesaj, mesajın sahipleri mesajı almıştır diye düşünüyorum" dedi.
2024 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN