Arama

Ayla vizyona girdiği 'da da ilgi görüyor

Yayınlanma Tarihi: 23.07.2019 16:10 Güncelleme Tarihi: 23.07.2019 16:10
Ayla vizyona girdiği İspanya'da da ilgi görüyor

'nda 'nin başından geçen olaylardan esinlenilerek beyaz perdeye aktarılan "Ayla" filmi, 'da vizyona girdi.

'nda Astsubay Süleyman Dilbirliği'nin başından geçen olaylardan esinlenilerek beyaz perdeye aktarılan "Ayla" filmi, 'da vizyona girdi.

Dünyanın birçok ülkesinde gittiği festivallerden ödülle dönen film, İspanya'da Madrid, Barcelona ve Sevilla dahil 23 şehirde aynı anda gösteriliyor.

Kore'de başlayıp 'de devam eden gerçek hayat hikayesini beyaz perdeye taşıyan film, İspanyolca dublajlı olarak izleyiciyle buluştu.

Yönetmen koltuğuna Can Ulkay'ın üstlendiği filmde, , Kim Seol, , , , , Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, , Büşra Develi, Eric Roberts, Lee Kyung-Jin, Sinem Uslu ve rol aldı.

Senaryosu Yiğit Güralp'e ait olan ve gerçek bir hikayeden uyarlanan film, Kore Savaşı sırasında kimsesiz bir şekilde bulduğu 5 yaşındaki bir kızın bakımını üstlenen ile Ayla adı verilen kız çocuğunun hikayesini anlatıyor.

Türkiye'de Ekim 2017'de ilk kez izleyiciyle buluşan film,19 Temmuz'da vizyona girdikten sonra İspanyol izleyiciler tarafından yoğun ilgi gördü.

IMDB verilerine göre film, vizyon öncesi yolculuğunda Asian World Film Festival, Cape Town International Film Market and Festival, Palm Springs , Richmond International Film Festival, Sedona International Film Festival ve WorldFest Houston'da en iyi yönetmen, en iyi yabancı film, en iyi kurgu dallarında çok sayıda ödülün sahibi oldu.

Mustafa Uslu'nun yapımcılığını üstlendiği film, Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, İngiltere, Hollanda, İsviçre, Katar, Kazakistan, Kırgazistan ve 'nin yanı sıra ABD'de de vizyona girmişti.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN