Arama

başladı

Yayınlanma Tarihi: 04.07.2019 11:55 Güncelleme Tarihi: 04.07.2019 11:55
Uluslararası Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali başladı

Türkiye'nin önemli merkezlerinden Kapadokya'da ilk kez gerçekleştirilen " " çeşitli ülkelerden balon pilotlarının katılımıyla başladı.

Ürgüp Belediyesinin ev sahipliğinde, Pasha Balloons sponsorluğunda organize edilen festivalde, Ürgüp 'ndan festival alanına kadar kortej düzenlendi.

Kapadokya'yı ziyaret eden turistlere yönelik turlarda kullanılan balonları ve festival için yurt dışından getirilen figürlü balonlar müzik eşliğinde ışık gösterisi yaptı.

Festivalin ilk günü, Ürgüp Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Gürcistan Halk Dansları Topluluğunun gösterisiyle tamamlandı.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalin ilçe ve bölgenin tanıtımına katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Aktürk, 7 Temmuz akşamı sona erecek etkinlik kapsamında her gün çeşitli programlar gerçekleştirileceğini belirtti.

Valiliği, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, , İl Sağlık Müdürlüğü, Kültür ve İl Müdürlüğü, Ahiler Kalkınma Ajansı, , Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün kurumsal destek sağladığı festival kapsamında yarın sabah gün doğumunda çeşitli ülkelerden getirilen figürlü balonlar uçuş yapacak.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN