Arama

'' oyunu sanatseverlerle buluştu

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2019 15:15 Güncelleme Tarihi: 03.05.2019 15:15
'Hastalık Hastası' oyunu sanatseverlerle buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sahnelenen "" oyununun prömiyeri yapıldı.

Dünyaca ünlü Fransız yazar Moliere imzası taşıyan oyun, tiyatroseverlerle buluştu.

Gösterime, Müdürü Necip Sedat Çakır ile Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur'un yanı sıra çok sayıda tiyatrocu ve sanatsever katıldı. Gösterim öncesi yönetmen Tolga Yeter, Moliere'in klasik eserlerinden biri olan oyunu farklı bir şekilde yorumlamaya çalıştıklarını söyledi.

Yeter, oyunun değişik zamanlarda farklı şekillerde sahnelendiğine değinerek, "Ama biz bu sefer zamansız, mekansız ve olabildiğince kişiyi, yani insanı baz alan sosyolojik durumundan daha çok psikolojik durumları irdeleyen ve bunun komedisini çıkarmaya çalıştığımız bir eser ortaya koyduk." değerlendirmesinde bulundu. Şehir Tiyatrosundaki ilk önemli rollerinden birini 17 sene önce oyununda canlandırdığını aktaran Yeter, bu nedenle de eserin kendisi için çok özel olduğunu kaydetti.

Dramaturgisini Ergün Özdemir'in yaptığı oyunda Ayşecan Tatari, Barış Çağatay Çakıroğlu, Çağrı Büyüksayar, Çiğdem Gürel, Gün Koper, Hüseyin Tuncel, Orhan Erhan Yıkılmaz, Sevinç Erbulak, Şirin Asutay, Şükrü Türen, Uğurtan Atakan, Yalgın Yeter rol alıyor. Müziklerinde Selim Can Yalçın ve Emre Malikler'in imzası bulunan oyunun sahne tasarımını Emra Albayrak Şahin, kostüm tasarımını Nihal Kaplangı, ışık tasarımını ise Fatih M. Haroğlu yaptı.

Oyun, 4 Mayıs'ta Kadıköy Haldun Taner Sahnesinde yeniden izleyiciyle buluşacak.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN