Arama

’in çekim alanında!

Türkiye Çin’in çekim alanında!

, 'le kültürel diplomasi çalışmalarına hız verdi. Enstitünün organizasyonu ile 'da çekilen "" isimli video, bir anda bölgeyi Çin'de en bilinen mekânlar arasına soktu.

Halk Cumhuriyeti'nde 2018 yılının " Turizm Yılı" ilan edilmesi ve Türkiye'den Çin'e üst düzey ziyaretlerin yapılmasının ardından, (YEE) de bölgeye yönelik kültürel diplomasi çalışmalarını hızlandırdı.

Enstitü, Türkiye'nin Çin'de daha etkin tanıtılmasına katkı sağlamak ve Türkiye'nin turizm potansiyelini tanıtmak için Çinli medya mensuplarını ve Çin'in ünlü yıldızlarını Türkiye'de ağırlarken, hayata geçirdiği projelerle Çinliler arasında Türkiye'yi daha bilinir kılma çalışmalarını sürdürüyor.

BİR GÜNDE BİR MİLYON KİŞİ İZLEDİ

Enstitünün organizasyonu ile 'da çekilen video, bir anda bölgeyi Çin'de en bilinen mekanlar arasına soktu. 'nun genç yıldızı, TF Boys'un solisti Wang Junkai'nın 18'inci yaş günü için 18 ülkede, 12 ayrı yönetmen tarafından sürpriz filmler çekildi. Ünlü yıldız için Türkiye'de çekilen film, YEE'nin organizasyonuyla Kapadokya'da yapıldı.

Yönetmenliğini 'in üstlendiği "" adlı film 24 saatte, 1 milyon izleyiciye ulaşırken, 155 bin kez paylaşıldı, 100 bin beğeni aldı ve hakkında binlerce yorum yapıldı. Çinli gençler filme dair oldukça pozitif yorumlarda bulundu.

SANKİ BU DÜNYADAN BİR YER DEĞİL GİBİ

Yorumlarda Kapadokya, büyüleyici ve gizemli bir film platosuna benzetildi. Videodaki "Türkiye çok güzel bir ülke. Mutlaka gitmek istiyorum. Çok farklı bir yer. Sanki bu dünyadan bir yer değil gibi." yorumları üzerine FunClub yöneticileri Weibo'daki hesabından Wang Junkai'ye "Türkiye'de konser verir misin?" teklifinde bulundu.

Teklife binlerce destek yorumu geldi. Sanatçının hayranları, yorumlarda Kapadokya'yı çok beğendiklerini ve konserin Türkiye'de yapılması durumunda gelmek istediklerini dile getirdi. Bu arada, haziran ayında Çin'in önemli medya kuruluşlarının temsilcilerini Türkiye'de ağırlayan YEE, bu ayın son haftasında da Çin'den bir grup önemli medya mensubunu Türkiye'de konuk edecek. Çinli medya mensuplarının Türkiye hakkındaki değerlendirmeleri, haber, söyleşi ve klipler Çin medyasında büyük ilgi görmüştü.

2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN